На думку правоохоронців, нелегальний експорт організували посадовці цієї держустанови, а також керівники кількох комерційних структур. Про те, що в кожного з них провели обшуки, повідомили 22 жовтня.
Зауважте СБУ викрила "бізнесменів" на розкраданні мільйонів гривень, призначених на оборону
Також забезпечували гелікоптери
Служба безпеки встановила, що для незаконного збуту військової продукції, зловмисники налагодили контакти з воєнно-промисловим комплексом Росії. Окрім цього, вони співпрацювали з країною Східної Азії, проте якою саме – невідомо.
Ці люди нібито постачали запчастини для російських бойових літаків. Зокрема, вони переправляли через кордон частини винищувачів МіГ-29, Су-27 та Су-30. Окрім цього, розробляли складові ударних гелікоптерів Мі-24 і транспортно-бойових вертольотів Мі-35.
Що знайшли під час обшуків
Слідчі обшукували помешкання та місця роботи фігурантів. Вони там виявили:
- велику кількість частин авіації, які підготували до експорту;
- чорнову бухгалтерію;
- електронні носії інформації, з підтвердженням протиправної діяльності.
Обшуки через продаж деталей винищувачів у Росію / Фото СБУ Харківщини
Що загрожує за такий злочин
Правоохоронці розслідують цей випадок за 2 статтями Кримінального кодексу. Одна з них про порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю. Максимальне покарання за нею – 3 роки в'язниці.
Також такий злочин вважають привласненням майна шляхом зловживання службовим становищем, яке вчинила група осіб. Максимальне покарання за це – від 3 до 8 років в'язниці.