Харківські топографи готували карти ще в роки Другої світової. Нещодавно частину співробітників скоротили. Вирішили, що у часи сучасних технологій паперові карти не актуальні. Та, як виявилося, GPS–навігаторів військовим не вистачає. До того ж їх можна відстежити або внести помилкові дані.
За словами військових, у роки незалежності переважно оновлювали карти західних областей. Тоді й уявити не могли, що умовний ворог виявиться з протилежного боку.
Власних супутників для отримання інформації з космосу в Україні немає, тож фотознімки місцевості купують у сусідніх країн. Після цього об’єкти в електронному вигляді переносять на карту, інформацію уточнюють за оперативними кресленнями мобільної групи, яка перебуває на місці. Далі аркуш підганяють під потрібний розмір і друкують. Інколи корисною може стати й інформація зі схем, створених ще в минулому столітті.
За півроку АТО харківські військові виготовили близько 200 тисяч карт і планів. На них вказали нові будівлі, мости та дороги. Дані перевіряють 9 осіб – і тільки після цього примірники, промарковані бірками, спецтранспортом доправляють до місця призначення.