Про це повідомляє CNN.

Читайте також: Кім Чен Ину стало замало соціалізму в Північній Кореї

За словами Кіма, представники Північної Кореї повинні розпочати переговори зі своїми південнокорейськими колегами щодо потенційної участі КНДР в Зимовій Олімпіаді "якнайшвидше". На його думку, ця подія буде "хорошим шансом" показати велич корейського народу.

Керівництво Південної Кореї схвально сприйняло заяву свого північного сусіда. "У президента РК висловили намір поговорити з Північною Кореєю в будь-який час, де завгодно і незалежно від формальності, якщо це стосується нормалізації міжкорейських відносин і миру на Корейському півострові", заявив прес-секретар президента Південної Кореї Мун Чже Іна, висловивши сподівання і щодо подальшого мирного врегулювання "ядерної проблеми" в регіоні.

На думку Евана Грехема, директора Програми міжнародної безпеки в аналітичному центрі Lowy Institute, примирливий тон Кім Чен Ина став сюрпризом, і "найважливішою зміною" у відносинах двох держав за декілька років. Однак "оливкова гілка", яку лідер КНДР простягає своєму південному сусіду, ще не означає згортання ядерної програми Пхеньяну.

Не виключено, що навіть у разі відправки своєї делегації на Олімпійські ігри у Пхьончхан Північна Корея продовжить випробування своїх балістичних ракет,
прокоментував для СNN Грехем.

Читайте також: Путін знехтував міжнародним етикетом щодо Олімпіади-2018

Нагадаємо, Олімпійські ігри-2018 проходитимуть із 9 по 25 лютого у місті Пхьончхан, що у Південній Кореї. У зв'язку із масштабним допінговим скандалом Міжнародний олімпійський комітет повністю відсторонив збірну Росії від участі в зимовій Олімпіаді. Російським спортсменам все ж дозволили взяти участь у змаганнях, проте під нейтральним прапором і без жодної російської символіки.