Увага всього світу прикута КНДР та США. Кім Чен Ин випробовує ядерну зброю, та відверто погрожує США. У адміністрації Трампа заявлять: терпець ось-ось лусне.
Ми проводимо дуже багато часу, обговорюючи план дій щодо Північної Кореї. Її поведінка неприйнятна. А запуски міжконтинентальних балістичних ракет – провокація. Ми й надалі будемо намагатися вирішити проблему дипломатичним шляхом. Але найголовніше зараз – змусити Пхеньян зменшити свій ядерний арсенал та припинити запуски ракет,
– підкреслив державний секретар США Рекс Тіллерсон.
Донедавна на постійні брязкання зброєю КНДР особливо не звертали уваги. Насторожитися змусили доповіді американської та японської розвідок. Виявилось, що Пхеньян вже має досить компактні ядерні боєголовки. І з такою зброєю ракети легко долетять до США.
Читайте також: Дипломатія не працює з божевільними диктаторами Північної Кореї, – CNN
Тож тепер вже Пхеньян почав нав'язував Вашингтону свої правила гри. Ким Чен Ин повідомив про нові ракетні випробування в середині серпня. Ракети повинні були впасти в Тихий океан на відстані сорока кілометрів від острова Гуам.
На погрози Дональд Трамп відреагував агресивно та пообіцяв відповісти "вогнем і люттю, яких світ не бачив". Формально, президент США пригрозив Пхеньяну ядерною війною.
У нас є ціла група морських піхотинців на острові Гуам. І ми здатні швидко відреагувати на будь-яку загрозу, яка буде насуватися на нас,
– наголосив солдат корпусу морської піхоти США Тімоті Патрік.
Та на деякий час напруга між країнами стихла. Кім Чен Ин повідомив, що ракетних випробувань не буде, а Трамп відповів, що у Пхеньяні прийняли розумне рішення.
Читайте також: Трампа дарма ганять за різкі слова на адресу КНДР, – американські ЗМІ
"Кім Чен Ин з Північної Кореї зробив дуже мудре та обґрунтоване рішення. Альтернатива була б катастрофічною та неприйнятною!" – зазначив він.
Так зване перемир'я тривало не довго. У понеділок США та Південна Корея проводять спільні військові навчання. Навчання відбуваються щороку. Цього разу у КНДР погрожують: якщо маневви стартують, у напрямку острова Гуам полетить ракета.
Тож Дональду Трампу потрібно було вибирати. Або піти на поступки Пхеньяну та отримати новий список вимог, або ж все ж таки провести навчання.
У Вашингтоні вибрали навчання. Вони стартують завтра, 21 серпня. У день найтривалішого в історії сонячного затемнення, яке зможуть, до речі, побачити тільки жителі США.