Авантюра лишилася б непоміченою, якби горе-бізнесмен торік не припинив розраховуватися за кредитом. Прокуратура Шевченківського району столиці порушила кримінальну справу за статтею - шахрайство. Нині правоохоронці розслідують інцидент.

“В ході досудового слідства з'ясують всі обставини, опитають цього чоловіка запитають його причини неплатежів і підробки документів. І далі вже суд визначатиме покарання - тобто до 12 років з конфіскацією майна він може отримати”, - сказав керівник відділу зв’язків із громадськістю ГУ МВС Києва Володимир Поліщук.

Експерт фінансового ринку Олександр Охрименко запевняє: випадки, коли банки стикаються з шахраями непоодинокі. Утім, частково у такій ситуації винні і самі фінустанови, які до кризи видавали кредити ледь не усім охочим.

“На сьогоднішній момент такі проблеми, на жаль, у банків існують. Коли, роблячи ревізію, виявляється, що ті документи, які подавали, вони не відповідають дійсності, або подавалася умисно неправдива інформація, в результаті цього банк втрачає гроші. Була така ейфорія, коли кредити видавали “з колес”. Відповідно якість перевірки зникала”, - каже експерт фінансового ринку Олександр Охрименко.

За кордоном банки страхують видані кредити. Адже, в середньому до 4% позик беруть шахраї. В Україні практики страхування грошей немає. Утім, за словами правоохоронців, банк, якому киянин винен близько 12 мільйонів гривень, таки може розраховувати на повернення цих коштів. Якщо суд вирішить відібрати майно у шахрая.