Таким чином вони підтримали німецьких громадян, які паралельно пікетували Рейхстаг.
Приводом для антиатомного мітингу у Німеччині стало рішення тамтешнього уряду подовжити термін експлуатації застарілих ядерних блоків АЕС. І це при тому, що якісної схеми захоронення відпрацьованого ядерного палива у німців немає.

”Справа в тому, що в Німеччині вже давно існує рішення про те, що вони відмовляються від атомної енергетики. Це було рішення попереднього уряду, і це нове рішення викликало протест німців”, - каже учасник акції Олексій Пасюк.

В Україні схожа проблема, кажуть активісти. З наступного року один за одним завершаться строки експлуатації блоків атомних електростанцій. Втім, уряд планує подовжити термін їхньої дії, незважаючи на те, що вже зараз на окремих блоках, за словами екологів, постійно стаються аварійні ситуації.

”На відміну від Німеччини, де уряд аргументує продовження експлуатації тим, що їм необхідно підготувати базу для розвитку для альтернативних джерел, уряд України не планує розбудовувати альтернативні джерела, а планує будівництво нових реакторів”, - каже учасник акції Дмитро Хмара.

Будівництво нових атомних реакторів втягне Україну в ще більшу залежність від Росії, кажуть екологи, адже відмовившись у 90-х роках від ядерних розробок, закуповувати ядерне паливо для реакторів ми поки що змушені у сусіда.