Під час жеребкування групового етапу чемпіонату світу з футболу 2022 в Катарі до однієї групи потрапляли команди, матчі між якими матимуть "особливу напругу". Тут мова йде як про їхні "стосунки", так і чисто спортивну складову. 24 канал спільно з партнером HLIBNY DAR розповідає про те, які матчі привертають чималу увагу не лише футбольних фанів.

Читайте також Катар витратив 4 мільярди доларів на стадіони до ЧС-2022: як вони виглядають і що з ними буде

Хоча для деяких вболівальників ці матчі не матимуть жодного значення, адже вони будуть відслідковувати ігри лише своєї улюбленої команди.

Загалом на чемпіонаті світу з футболу 2022 в Катарі буде зіграно 64 матчі. 48 з них – на груповій стадії, і там відомо, хто з ким коли зіграє.

Катар – Еквадор. 20 листопада

Навряд чи цей матч цікавий саме з футбольної сторони. Адже в ньому зустрічаються 50-а та 44-а команда в рейтингу ФІФА. Та й великих футбольних зірок в жодній з команд немає. Та саме цей матч – перший на ЧС-2022. І заради нього довелося змінювати календар.

Чемпіонат світу з футболу мав стартувати 21 листопада. І в першому матчі мали зіграти Сенегал – Нідерланди. Тим самим порушилася б традиція чотирьох останніх чемпіонатів світу, коли в матчі-відкритті грали саме господарі турніру.

Організатори під тиском Катару погодилися внести зміни. І просто винесли матч Катар – Еквадор на окремий день, фактично змінивши дату початку чемпіонату світу. Ця гра відбудеться 20 листопада. Перед матчем буде традиційна церемонія відкриття. Не виключено, що вона приверне більше уваги, аніж сама гра цих команд.

Іспанія – Німеччина. 27 листопада

На чемпіонаті світу виступить одразу 13 європейських збірних. Тож у деяких групах саме матчі між командами з Європи викликають чи не найбільше зацікавлення. Серед таких і матч Іспанії проти Німеччини. Обидві команди серед топів у світі – Іспанія вигравала чемпіонат світу у 2010 році, а Німеччина – у 2014. Хоча після того обидві команди й зазнавали провалів на Мундіалі.

До теми Прокляття чемпіонів: як команди, що вигравали Мундіаль, провалювалися на наступному турнірі

Особливий інтерес матчу додає те, що 17 листопада 2020 року Іспанія перемогла Німеччину з рахунком 6:0.

Іран – США. 29 листопада

Навряд чи зараз знайдеться хоч один український вболівальник, який підтримуватиме збірну Ірану на ЧС-2022. При цьому Україна могла потрапити до групи з Іраном.

Цього разу матч матиме саме "політичну складову". Адже гратимуть між собою збірні Ірану та США. Навряд чи для Ірану знайдеться зараз більший ворог, аніж США після 1979 року, коли в країні відбулася Ісламська революція. Американці наклали на Іран санкції, а іранці називають США "великим сатаною". Та й загалом між обома країнами зараз своєрідна "холодна війна". До прямих воєнних дій поки не дійшло, але напруга між країнами величезна. Тож саме цей поєдинок називають найбільш політизованим на Мундіалі.

До слова, ці команди вже грали між собою на чемпіонаті світу. Це було в 1998 році у Франції. І тоді Іран переміг. А в країні святкували так, ніби виграли чемпіонат світу.

Польща – Аргентина. 30 листопада

І знову повертаємося до чисто футбольних справ. Між цими країнами немає політичних розбіжностей та суперечностей. А останній матч між збірними Польщі та Аргентини було зіграно ще у 2011 році.

Цього разу цікавість матчу буде навколо двох гравців – поляка Роберта Левандовського та аргентинця Ліонеля Мессі. Останній був справжньою легендою "Барселони" (та й залишиться нею теж), перший прийшов йому на зміну, але поки не може досягти відповідного рівня гри.

У Левандовського є мрія отримати "Золотий м'яч". І для цього йому в цьому сезоні потрібна визначна перемога. З "Барселоною" виграти Лігу чемпіонів же не вдасться, адже команда вилетіла звідти. Тож залишається чемпіонат світу.


Роберт Левандовський змагатиметься за перемогу на ЧС-2022, щоб бути серед претендентів на "Золотий м'яч" / фото Getty Images

Окрім того, це буде матч третього туру. І невідомо, чи до того часу обидві команди гарантують собі вихід в 1/8 фіналу.

Гана – Уругвай. 2 грудня

Цей матч – теж чисто спортивна складова. І тут ідеться про помсту. Гана та Уругвай грали між собою у чвертьфіналі чемпіонату світу 2010 року. До цього африканські збірні жодного разу не доходили далі, аніж чвертьфінал. І Гана мала можливість стати першою командою з Африки, яка зуміла подолати цей етап. Але не склалося, а сам матч закінчився скандалом. І головними персонажами тут стали Асамоа Г'ян з Гани та уругваєць Луїс Суарес.

Варте уваги Загнав Росію у будку і покусав легенду Італії: історія Луїса Суареса на чемпіонатах світу

Команди не визначили переможця в основний час, тож вони грали екстратайми. На останній хвилині екстратайму за рахунку 1:1 Луїс Суарес зіграв рукою у власному штрафному, вибиваючи м'яч, який летів у ворота. Форвард одразу отримав пряму червону картку, а Гана – право на пенальті. Пробивати пенальті пішов Асамоа Г'ян. Але він не реалізував удар з позначки – влучив у перекладину.

Тож справа дійшла до післяматчевих пенальті. І знову фортуна була на стороні уругвайців – голкіпер відбив два удари. А останній удар уругвайців завдав Себастьян Абреу. І зробив це дуже принизливо для суперників – пробив "панєнкою". Тож Гана прагнутиме помсти за цей матч.

Сербія – Швейцарія. 2 грудня

Ця гра теж має політичну складову. Але виникла вона через футбольний матч на чемпіонаті світу. Сербія та Швейцарія були в одній групі на ЧС-2018 (там з ними була і збірна Бразилії, яка і цього разу випала їм в суперники). І тоді матч закінчився скандалом.

Причиною скандалу стала ситуація на Балканському півострові. Адже за збірну Швейцарії виступають чимало етнічних балканців, чиї батьки покинули свої домівки через війну в цьому регіоні, розв’язану сербами. А деякі мають косоварські корені, зокрема Граніт Джака та Джердан Шакірі. Для прикладу, на цей матч Шакірі вийшов в бутсах, де на одній був прапор Швейцарії, а не другій – Косово.

І обоє цих гравців забили голи у ворота сербів на ЧС-2018. А після цього під час святкування ще й показали символ Албанії – двоголового орла.


Джердан Шакірі під час святкування забитого голу у ворота Сербії / фото dpa

Чи варто казати, що робилося на сербських трибунах після цього? Наприклад, вони дозволяли собі викрики "убий шиптара" (зневажлива назва албанців та косоварів серед сербів). Після матчу ФІФА наклала чимало штрафів: на Джаку та Шакірі – за показані символи, на Футбольний союз Сербії – за вигуки уболівальників.

На чемпіонаті світу 2022 в Катарі на стадії плей-офф можуть бути й цікавіші матчі. Але про це ми дізнаємося лише після того, як будуть зіграні усі поєдинки в групах і визначаться команди, які вийдуть в 1/8 фіналу.