Якщо Україна все-таки отримає ракети ATACMS, тоді ЗСУ отримають можливість знищувати цілі на відстані до 300 кілометрів. Про це 24 каналу розповів керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.

Зверніть увагу Треба бити по Криму: чому Україні так потрібні далекобійні ракети ATACMS

США бояться ядерної війни

Волонтер зазначив, що США не надаються ракети ATACMS Україні через "можливу реакцію Росії у вигляді ядерного удару". Водночас він додав, що це абсолютно не те ж саме, що й "відмовки" Вашингтона щодо постачання танків Abrams, начебто через те, що вони "дуже важкі".

Це абсолютно різні площини проблем й різні типи озброєнь, які по-різному впливають на хід бойових дій. Танком ви не будете працювати по території РФ, тимчасово окупованих територіях України або тимчасово окупованих українських територіях, які уже Росія 8 років вважає своїми. Танком ви не будете стріляти по Севастополю, а з ATACMS можете,
– пояснив Чмут.

За його словами, ракети ATACMS можуть докорінно змінити хід війни.

"США у своїй допомозі Україні не мають жодного наміру розпочати ядерну війну у 2022 році. У будь-якому прояві: від тактичної ядерної зброї, до ранцевих зарядів", – додав благодійник.

Коли Україна отримає ракети ATACMS від США: дивіться відео

Узгодження цілей

Чмут зауважив, що теоретичне узгодження цілей зі США, щоб Україна отримала ракети ATACMS, може відбуватися, однак тут є ризики.

Немає гарантій, що Україна не вирішить "відпрацювати" по Керчі й не порушить ці домовленості. Я погоджуюсь з тим, що постачання ATACMS – це лише питання часу, але це рішення має бути дуже виваженим й справді: ми не маємо через отримання цієї допомоги погіршити своє становище у війні,
– підкреслив волонтер.

На його думку, Україна має "десятки, якщо не сотні" цілей для ATACMS на відстані від 120 до 300 кілометрів.

"Ці цілі постійно з'являються і завжди є по чому працювати на таких відстанях. Навіть не включаючи промислові об'єкти та цілі на території Росії, якщо обмежитись Кримом або тимчасово окупованими українськими територіями", – вказав благодійник.

Читайте також Найцінніше слово, – Подоляк пояснив свій твіт про ATACMS

Не кількістю, а якістю

Чмут запевнив, що для ЗСУ не має значення, який із п'яти видів ATACMS США могли б надати Україні, позаяк ключовим є те, що така зброя дозволяє збільшити дальність ураження об'єктів ворога на понад 120 кілометрів.

"Інший момент – що через моноблочну фугасну частину ATACMS наносить ураження по великих об'єктах та цілях, по яких не можна або неефективно працювати тими видами озброєння, які є зараз у нас. Якщо ми говоримо про "касетні", то це можливість "накривати" "площинні цілі" так само на значно більшій дальності", – підкреслив волонтер.

Він пояснив, що головною перевагою ATACMS є збільшення глибини ефективного вогневого ураження противника. Для порівняння: "Точки-У" могли завдавати ударів противнику до 120 кілометрів, "Смерчі" – до 70 кілометрів, "Піони" – до 47 кілометрів, "Урагани" – до 35 кілометрів, "Гради" і решта – близько 20 кілометрів.

Звичайно, цікавить не лише дальність, але й потужність. Одна справа з HIMARS стріляти по мосту й випустити туди 50 ракет, а зовсім інша справа – пустити туди 2 ATACMS, який його знищить. Через велику моноблочну бойову частину ви можете знищувати великі об'єкти. Через "касетну" бойову частину ви можете знищувати "площинні" цілі. Умовно кажучи: аеродром противника, скупчення техніки тощо,
– резюмував Чмут.

Вас також може зацікавити – сили ППО показали, як збивають російські ракети: дивіться відео

Україні можуть передати ATACMS: що відомо

  • Україна знову попросила у США ракетні комплекси ATACMS. Вони дозволять атакувати місця запуску іранських дронів та інші пункти ворога. Ці ракети можуть знищувати об'єкти на відстані до 300 кілометрів.
  • Водночас український уряд пропонує США повну й постійну видимість переліків російських цілей, які планується уражати ATACMS. Це фактично дає Штатам можливість забороняти удари по території Росії.
  • На думку радника голови ОП Михайла Подоляка, ця зброя суттєво змінить картину фронту та зменшить втрати ЗСУ. Він переконаний, що ATACMS можуть допомогти здобути не просто перемогу, а тріумфальну перемогу.
  • Як зауважив президент аналітичного центру The Jamestown Foundation Ґлен Говард, Україні потрібно надати ракети ATACMS, аби ЗСУ вдарили по Керченському мосту й перекреслили російські наміри втримати південний фронт біля Херсона. Це дозволить якнайшвидше покінчити з цією війною.