У своєму нещодавньому інтерв'ю для програми "Схеми" радіо "Свобода" Коломойський дав дуже дивні відповіді на питання, чи укладалися ним особисто будь-які угоди з Петром Порошенком під час перебування того на посаді президента.
Читайте також: Реформи Порошенка: "жити по-новому" зі старими схемами
Відповідь Коломойського була максимально туманною: "Ось ці питання я не хотів би зараз обговорювати, тому що були різні угоди, різні домовленості. Але це вже матеріали кількох судових процесів". Хоча Коломойський нічого не пояснив, мені вдалося з'ясувати, на що він натякає. Фактично, олігарх, який виїхав до Женеви, розмахує перед президентом задокументованими доказами його корупції.
Поясню, про що ідеться. Як відомо, націоналізований Приватбанк подав проти Ігоря Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова позов до Високого суду Лондона щодо повернення 2,5 мільярдів доларів рефінансування. І от на слуханнях 18 січня цього року Коломойський привідкрив карти.
У своїх свідченнях, які подали адвокати з боку Коломойського, олігарх стверджує, що побоюється політичного переслідування з боку президента Порошенко. Далі – увага! Коломойський каже, що у нього "є докази того, що президент Порошенко намагався увійти з Коломойським в режим домовленості, якщо він передасть канал "1+1".
Як йдеться у свідченнях Коломойського, по суті Порошенко його шантажував: взамін на телевізійний актив президент пропонував зупинити розслідування Генеральної прокуратури стосовно Приватбанку. Зрозуміло, що звинувачення Коломойського є серйозними та мають бути чимось підкріплені. Так ось, у своїх свідченнях Коломойський повідомив, що у нього є листування, яке показує, що з ним зв'язувалися з боку президента і схиляли змінити зміст інформації, яка оприлюднюється його медіа-ресурсами.
Ігор Коломойський
Як відомо, в рамках судового процесу суд наклав арешт на майно Коломойського і Боголюбова, а також зажадав розкрити всі їхні активи. І ось в ході того ж слухання Коломойський спробував переконати суддю не розкривати всю інформацію, нібито побоюючись спроб як Порошенко, так і Путіна забрати його майно. Правда, це не подіяло на суддю, і він зажадав від Коломойського надати суду і обмеженій групі адвокатів всю інформацію про всі свої активи, включаючи твори мистецтва і автомобілі, вартість яких варіюється між 25 тисячами і 1 мільйоном доларів.
Читайте також: Як віддані Порошенку посадовці Нацкомісії займаються фальсифікацією заради прибутку
Загалом історія з Коломойським – це лише один епізод з хроніки тотальних змов та договорняків, які укладав президент Порошенко з олігархами. Балотуючись на посаду президента, він обіцяв усунути олігархів від впливу на державні рішення. Але при цьому Петро Порошенко забув сказати, що приміряє статус головного олігарха для себе.
Якщо з Коломойським вони так, схоже, і не порозумілися, то з Рінатом Ахметовим Порошенко знайшов спільну мову. Згадайте, як у ці дні три роки тому Ахметов розробляв план «Фортеця» для дестабілізації ситуації в Києві, аби отримати поступки влади на ринку енергетики.
Рінат Ахметов
Страйк шахтарів, з'їзд шахтарських профспілок, вимоги про відставку міністра енергетики і атаки на уряд і президента нібито з боку галузі – це були складові єдиного плану щодо захисту інтересів компаній Ріната Ахметова на енергоринку. Але минуло три роки – і зараз немає більш лояльного до влади олігарха, ніж Ахметов. Причина – це змова на ринку тієї самої енергетики між президентом і власником ДТЕК по схемі "Роттердам+".
Вони оббирають кожного з нас та шиють в дурні всю країну, якій наказано повірити, що вугілля для теплових електростанцій коштує дорого, бо приїжджає начебто з портів у Нідерландах, а, насправді, в такий спосіб формують надприбутки для Ахметова та його тіньового партнера з Банкової.
Так само з іншим олігархом Дмитром Фірташем. Щоб стати президентом, за три місяці до виборів 2014 року Порошенко провів засекречені переговори у Відні з цим олігархом, який щойно вийшов під заставу з австрійської тюрми, куди його запроторили за запитом США. Згодом Фірташ похвалився в тому ж таки австрійському суді: "Головне, що ми отримали від зустрічі те, що хотіли: Порошенко – президент, Кличко став мером".
Читайте також: Як соратник Порошенка Кононенко збирається отримати депутатський мандат: схема
Порошенко теж дотримується пакту про ненапад. І зараз, через чотири роки після зміни влади, в Україні немає жодного серйозного наступу на інтереси Фірташа або активного розслідування кримінальних проваджень відносно нього. Більше того, завдяки діям уряду та військової прокуратури, а також бездіяльності Антимонопольного комітету, він посилює статус монополіста на ринку мінеральних добрив, оббираючи українських аграріїв, що платять за добрива від Фірташа навіть більший прайс, ніж олігарх продає на світові ринки.
Дмитро Фірташ
Про змови Порошенка з олігархами можна написати цілу книгу. Депутат-втікач Олександр Онищенко днями оприлюднив аудіозаписи, де, за його словами, Порошенко обговорює спосіб, як дозволити іншому олігарху часів Януковича Миколі Злочевському вийти сухим із води. Паралельно з'ясовується, що Злочевський в цей час постачає природній газ на підприємства з групи Порошенка.
Автентичність саме цієї розмови ще має підтвердити слідство. Але в чому я не маю сумнівів – це саме в таких методах управління Порошенком державою, яку він розглядає як бізнес-корпорацію, що має приносити йому стабільний заробіток.
Олігархи тут є партнерами для Порошенка, які за відступні можуть отримати зелену вулицю будь-яким своїм корупційним забаганкам. Цьому треба покласти край, бо всі їхні статки нажиті за рахунок несправедливого розподілу суспільних благ. Тому ми не маємо права згаяти шанс, та мусимо усунути корумпованих політиків на наступних виборах. Тільки так Україна матиме шанс у майбутньому.