До плавучої споруди під'їхали правоохоронці разом з представниками столичної прокуратури та зламали вхідні двері. Кажуть, їхні дії цілком законні. Нічого більше не пояснюють. Через півгодини до ресторану під'їхав підйомний кран і невідомі почали відпилювати трапи, що з'єднували дебаркадер з набережною.
Власники закладу запевняють, вони не розуміють, що відбувається, а про візит правоохоронців їх не попереджали. Проте, вже кілька днів на вхідних дверях висить оголошення: "Заклад тимчасово не працює". Цей факт власники підтвердили. Пояснюють - готувалися до інвентаризації.
“Напевно, найгірше, підписано всі законні документи з державними органами, а саме, з Фондом держмайна України. Договір у нас дійсний, підписаний в 2001 році, і неодноразово підтверджена його дійсність у судах. На жаль, це не сильно цікавить представників прокуратури”, - зазначила гендиректор компанії, що керує комплексом "Мандарин" Олена Гупало.
Наступним на черзі може стати плавучий готель "Баккара" - напередодні у столичній прокуратурі зазначили, він, нібито, також незаконно пришвартований на набережній. За словами прокурора, споруда використовується без належних документів.
“Встановлено, що плавготель "Баккара" використовується без введення вказаного об'єкту в експлуатацію, без передачі об'єкту під технічний нагляд регістра судноплавства України. Самовільно проведене і швартування його до гідротехнічної споруди підпірної стінки уздовж набережного шосе під мостом "пішохідний" та мостом "Метро”, - розповів прокурор Києва Юрій Ударцов.
Прокурор нагадав, дебаркадери, де були розташовані ресторани "Муракамі" та "Рівер Пелес", визнані речовими доказами у кримінальній справі. Саме тому, пояснює він, споруди відбуксували і передали на зберігання власникам. А щодо готелю "Дніпровський", прокурор стверджує, його власники самостійно прибрали споруду з набережної.