У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що з початком опалювального сезону соціальних утриманців стане ще більше.
Ми розраховуємось десь на 8,5-9 мільйонів домогосподарств. Для того, щоб ви розуміли в Україні близько 15 мільйонів домогосподарств. Тобто ми говоримо про 70% по суті населення,
– розповів Голова Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Чиновники заспокоїли, що субсидій вистачить всім. На них із бюджету виділять рекордну суму – 52 мільярди гривень. Майже стільки країна витрачає на армію під час війни.
Читайте також: В Україні змінили правила розрахунку субсидій
Однак споживачі грошей не побачать. Їх з Державного бюджету відправлятимуть за маршрутом: місцева влада – "Обленерго" – "Нафтогаз".
Однак експерти припускають, що ця схема дозволяє фінансувати "Нафтогаз" непомітно для міжнародних кредиторів.
Субсидії – це своєрідні віртуальні гроші, які ходять колом. "Нафтогаз" розраховується за блакитне паливо з "Укргазвибуванням". Добувач сплачує спеціальний податок – ренту в Держбюджет. З ренти гроші знову підуть на субсидії.
Читайте також: В Мінсоцполітики розповіли, у яких випадках українці можуть залишитись без субсидій
В серпні Уряд зобов'язав "Обленерго" повертати гроші за невикористані субсидії до Держбюджету. Щоправда, механізму повернення не узгодили.
Крім того, чиновники хочуть зробити часткову монетизацію соціальних виплат. Тобто невикористані пільги видавати людям "живими грошима" на утеплення домівок. Та узаконення цієї ідею перенесли на 2017 рік. Тому 52 мільярди гривень підуть за вітром без жодних наслідків.