Так він прокоментував заяву одного з лідерів Блоку Петра Порошенка Юрія Луценка під час ефіру на телеканалі ICTV про те, що "президент, спікер і прем'єр мають бути з одної політичної сили, щоб мати сильну більшість і проводити реформи".
Під час ув’язнення Юрія Луценка ми листувались, але я не думав, що дійду до такого моменту, коли Юрій Віталійович, окрилений успіхом президентської кампанії Порошенка, вирішить, що вся влада має належати одній партії. А це саме те, що в свій час ретельно вибудовував його головний політичний ворог Віктор Янукович, який вважав, що президент, прем’єр і спікер мають належати до одного бандформування,
— аргументує Небоженко.
Будь-яка партія, в якій зосереджені всі гілки влади, каже політолог, приречена стати політико-мафіозним об’єднанням.
Тому я думаю, що те, що висловив Луценко — просто полемічний вихід за червоні прапорці української політики. А в гіршому випадку, можливо, президентська команда прагнула перевірити тезу, коли вона хотіла перевірити реакцію суспільства. Адже врешті-решт, відреагували ж громадяни на тезу про вибори в один тур. То чому б не спробувати ще й ідею того, що вся повнота влади в країні має належати одній людині,
— заявив політолог.
Небоженко також навів приклад позиціонування команди російського президента Путіна, які подають всі його кроки як суцільні перемоги і досягнення.
На території Європи і Азії з’явився один веселий політик, який ламає міжнародні норми і захоплює території. Але його іміджева команда створює враження всередині Росії, що він усіх переграє і скрізь переможе. Я не хотів би, щоб Блок Петра Порошенка теж зображав себе, як людей, які всіх переграли. Це — велика пастка. Оскільки та нестійка більшість, яку він збирає, стане кроком уперед по цинізму порівняно з попереднім парламентом. У попередньому парламенті була сильна пропрезидентська партія і таке явище як «тушки». Здається, у цьому парламенті буде таке явище, як не лише перебіжчики, а цілі фракції-«тушки». З великою вірогідністю можу сказати, що це буде Радикальна партія Ляшка, яка не є самостійною політичною силою, а є проектом своїх господарів-олігархів,
— вважає політичний експерт.
Президентові, гадає Небоженко, справді у перші три місяці вдасться створити щось схоже на більшість. Але це одразу ж буде "найцинічніше і безпринципне утворення людей з найкар’єрнішими амбіціями, які бояться реальної люстрації".
Насправді, я б радив Порошенкові бути серйознішим і звертати увагу на політичні переговори з тими політичними силами, з якими можна працювати не три місяці, а реалізовувати реальні реформи. Я кажу про ті сили, які й раніше були в національно-демократичному таборі — «Народний фронт», «Батьківщина». Це набагато краще, аніж збирати все підряд по нитці зараз, бо нестійка, неоднорідна більшість завалить йому всю роботу. Створення більшості із пристосуванців, колишніх корупціонерів, функціонерів режиму Януковича дуже зручне, оскільки всі будуть бігати в Адміністрацію Президента перші кілька місяців. Але при першій політичній кризі чи ситуації, коли Президент оступиться, вони з легкістю підуть на поклон до іншого політика. Це уже сталося із попереднім президентами — Януковичем, Ющенком і навіть із Кучмою,
— каже політолог.
Тобто, вважає він, конституційну більшість треба "робити не з недогризків, а з реальних політичних кубиків", які сьогодні представлені в Раді. Лише тоді можна сказати: ця політична сила представила таких міністрів і вони не справилися. А коли більшість зроблена із анонімних бойових одиниць всі негаразди візьме на себе особисто президент із своєю політичною наївністю.
"Бо у всіх випадках, коли преса питатиме у депутатів більшості, чому вони зробили так, а не інакше, вони відповідатимуть: "Нам порекомендував президент Порошенко", "так нам порадили в АП". І в результаті буде велика кількість інформації, що президент каже одне, а його одноразові політичні соратники робить інше. Я думаю, що прагнення Порошенка створити собі безпечне політичне середовище призведуть до того, що ця ж більшість закопає його у 2015 році. Зрозумійте, колишні функціонери і корупціонери не зацікавлені у реформах. Вони вважають, що це життя для них і треба жити красиво, а Порошенко це тимчасове явище", — резюмував Небоженко.
До слова, на думку заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, конфігурація влади, за якої президент, прем’єр та голова ВР є представниками однієї політичної сили, не призводить ні до чого хорошого.