Головна мета наших сил на Луганщині – збереження особового складу й використання природних умов для продовження наступу. Про це 24 каналу розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

Зверніть увагу У Росії досі ніхто не знає причини війни проти України, – Яковенко висміяв версії Кремля

Ситуація на Сватівському напрямку

Речник Східного угруповання зазначив, що після нищівних для ворога Харківської та Лиманської операцій продовжується натиск наших військ, проте ЗСУ роблять все "продумано і з максимальним врахуванням рельєфу та підготовленості окупантів".

"Метою ЗСУ є намагання зберегти особовий склад, тому що нещодавно командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський наголосив, що всі бойові дії мають проводити з максимальним наголосом на збереження особового складу", – пояснив військовий.

За його словами, Україна не може як Росія – дозволити собі "використання" людей для якихось цілей.

Бойові дії продовжуються, Штаб розробляє операцію. Ми підготовлені й знаємо, що можемо діяти успішно. Підтвердженням цього може бути те, що ще декілька населених пунктів нещодавно звільнили,
– додав Череватий.

Він вказав, що також ЗСУ вражають ворога артилерією, активно працює розвідка, яка шукає дислокацію логістичних шляхів ворога та його склади з боєприпасами.

"За добу знищили склад з боєприпасами у Новоіванівці Луганської області. Там також був підрозділ "кадирівців" і принаймні 10 з них знищили там. Також у Сватовому знищили колону з 5 автомобілів та боєприпасами, які не будуть летіти у нашу сторону", – підкреслив речник.

Читайте також Дається дуже важко, – Гайдай розповів про успіхи ЗСУ в Луганській області

Важливість природних перепон

Череватий розповів, що особливості рельєфу місцевості та водні перепони на Сватівському напрямку впливають на бойові дії та стратегію ЗСУ.

Важливо, якщо хтось розумно використовує рельєф і це може бути хорошим природним "плюсом", якщо є річки та інші водні перешкоди. Але наш Штаб вже неодноразово доводив під час Харківської та Лиманської операцій, що вдавалося долати як природні, так і штучні перешкоди,
– зауважив військовий.

На його думку, це прямо залежить від:

  • правильного планування операції;
  • перерозподілу своїх сил та засобів, особового складу;
  • використання правильного артилерійського ураження та авіації;
  • ефекту несподіванки.

"Ми, на відміну від росіян, не гонимося за якимись датами. Визріла об'єктивна можливість – війська йдуть вперед. Якщо ні – ЗСУ намагаються зосередитися, доукомплектуватися, додатково вивчити обстановку й лише тоді йти вперед", – зазначив речник.

Радимо ЗСУ перемагають не через слабкість та паніку росіян

Роль "кадирівців"

Череватий запевнив, що у противника є низка формувань, які дуже "сепарують" себе від основних збройних сил, зокрема і "кадирівці".

Як і ПВК "Вагнера" – "кадирівці" відчувають себе "державою в державі", підпорядковуючись "лідеру" своєї "республіки". Також є ментальні особливості та багатовікова зневага до росіян. Все це накладається на те, що їх використовують як певний репресивний апарат для наведення порядку,
– пояснив речник.

За його словами, вони це роблять у наданій їм манері – з жорстокістю та приниженням до "основного етносу Росії".

"У бойових діях вони не дуже хочуть брати участь. Їхня роль є більше пропагандистською – щоб показати, яка насправді нібито велика роль чеченців та самого Кадирова у завоюванні нових територій. Це у всіх них особливо не виходить: ні в "пригожинців", ні в "кадировців", ні в російської армії", – резюмував військовий.

Вас також може зацікавити – як Путін збільшує "градус війни": дивіться відео

Звільнення Луганщини: останні новини