Як з мозку по всіх нервових клітинах розходиться імпульс, так і у випадку з Кацубою, влада надсилає сигнал всім корупціонерам по вертикалі аж до найменшого села: "Можна і далі красти! Кради! Тобі за це нічого не буде. Ну в найгіршому випадку, посидиш в СІЗО кілька місяців, як Кацуба. Але профіт того вартий!"
Юрій Ніколов пише, що збитки, завдані Кацубою, прокурори обрахували в 1 мільярд доларів. Це і крадіжки на "вишках Бойка", і оборудки зі скрапленим газом, і афери з численними тендерами Нафтогазу. При цьому "чувак" відшкодовує в бюджет заледве 4 мільйони доларів і йде на свободу. 4 мільйони і 1 мільярд, порівняйте.
Що там торгівля наркотиками чи торгівля зброєю... Крадіжки з українського бюджету – ось найприбутковіший вид бізнесу. Рентабельність зашкалює.
Читайте також: Мільйони євро на весілля та концерт Вакарчука: Матіос розповів, як вдалося затримати Кацубу
І зауважте, вічна мантра генпрокурора Луценка про неможливість когось посадити через продажних суддів в цьому випадку ні до чого. Бо цю угоду з Кацубою уклав заступник генпрокурора Столярчук.
Втім, ми не знаємо, може до цієї угоди є ще кілька додатків. Так би мовити, для службового користування. І крім 4-х мільйонів доларів, Кацуба десь, комусь, за вказаними реквізитами заплатить набагато більше. Адже, коли Юрій Луценко в середині двохтисячних став міністром внутрішніх справ, його дружина – звичайний клерк страхової компанії раптом стала успішною бізнесвумен. А статки родини Луценків раптом приросли бізнес-центром і квартирами в центрі Києва. Так що, напевне, шаблонів "угод зі слідством" у Генпрокурора з тих часів припасено чимало. Лишається тільки прізвище контрагента вписати: Іванющенко, Злочевський, Кернес, Клюєви… Умови розрахунків і обов’язки сторін практично не змінні.
Читайте також: Насіров, який зміг: найдорожчі "заставники" країни, яким не вистачило мільйонів на свободу
Дмитро Гнап, журналіст