"Європейська рада дала добро на угоду. Схоже, що ми дуже близькі до завершення (процедури Brexit – 24 канал)", – сказав голова Європейської ради Дональд Туск на пресконференції після саміту, пише Інтерфакс-Україна.
Зауважимо, вранці цього ж дня, 17 жовтня, ЄС і Британія домовилися про нову угоду щодо Brexit
За словами Туска, угода стала можливою з кількох причин.
► По-перше, тому що її схвалила Ірландія (проблема з кордоном із якою була доволі гострою).
Угода дозволить уникнути митних перевірок між Ірландією й Північною Ірландією і гарантувати єдність митного простору ЄС.
► По-друге, документ підтримала Єврокомісія (раніше погодити всі нюанси не вдавалося).
Успіху в домовленості щодо угоди про Brexit вдалося досягти завдяки компромісу, який запропонував британський прем'єр Борис Джонсон.
Реальність така: тепер у нас є угода, яка дозволяє уникнути хаосу й атмосфери конфлікту між 27 країнами ЄС і Об'єднаним Королівством,
– наголосив Туск.
Тепер Європейська рада очікує від інших органів ЄС заходів щодо втілення угоди 1 листопада 2019 року. Себто, вихід Британії з ЄС заплановано на 31 жовтня.
Однак процедура ще не добігла кінця: угоду мають схвалити європейський та британський парламенти.
► Парламент Британії збереться на засідання в суботу, 19 жовтня. Утім певності, що угоду підтримають, немає – деякі депутати вже наголосили, що голосуватимуть проти. Попри це Джонсон на саміті заявив, що має позитивні очікування.
► Юридичний комітет Європарламенту розгляне угоду в понеділок, 21 жовтня, а сам парламент на пленарне засідання збереться наступного четверга – 24 жовтня.
Що таке Brexit? Це вихід Великої Британії з Євросоюзу: від англійських слів Britain (Британія) та Exit (вихід). 23 червня 2016 року відбувся референдум щодо членства Британії у ЄС. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС. Статися це мало ще 29 березня 2019 року, та після трьох провальних голосувань щодо угоди по Brexit терміни перенесли на 31 жовтня.