Зокрема деяким з них навіть вдалося відновити господарство, зруйноване за останні півтора року, інформує 24 Канал. Що відомо про програму підтримки від компанії ADAMA – розповідаємо далі у матеріалі.

Читайте також Для українців скасували податок на землю: кого це стосується

Час викликів потребує підтримки

Сільське господарство завжди було провідною галуззю в економіці України. Можна сміливо сказати, її "локомотивом".

Однак після 24 лютого 2022 року агропромисловий комплекс України зазнав серйозного удару. Велика кількість сільськогосподарських виробництв була повністю або частково знищена, чи змушена призупинити свою діяльність.

З деякими викликами, що постали перед українськими аграріями, просто неможливо впоратися самотужки. Саме тому компанія "Адама Україна" вирішила не стояти осторонь і підтримала діяльність виробників.

Компанія ADAMA підтримує український бізнес
Компанія ADAMA підтримує український бізнес / Фото ADAMA

Відтак, компанія надає товарне кредитування представникам мікро, малих та середніх сільгоспвиробників у рамках програми "Кредитний Коридор". Лише з квітня 2023 року "Адама Україна" надала товарних кредитів на понад 4 мільйони доларів 150 малим і середнім виробникам сільськогосподарської продукції.

Дмитро Кашпор

Генеральний директор ТОВ "Адама Україна"

Компанія ADAMA піклується про українського Аграрія. У своїй діяльності ми пропонуємо не тільки якісні брендові засоби захисту рослин та добрива, а ще й вигідні фінансові інструменти та допомагаємо з реалізацією сільгосп продукції. Безумовно, ця підтримка стала можливою, завдячуючи програмі USAID АГРО.

"Кредитний Коридор" для українських аграріїв: що передбачає програма

Програма здійснює надання в товарний кредит (продаж продукції з відстрочкою платежу) таких категорій продуктів:

  • засоби захисту рослин;
  • мікродобрива;
  • основні добрива.

Як зазначають автори проєкту, головна мета "Кредитного Коридору" – посилення національної та світової продовольчої безпеки. "Адама Україна" не просто надає аграріям відстрочку в оплаті за свій товар, проте й допомагає його реалізувати.

Про свій досвід використання товарного кредитування розповів Григорій Ткаченко – голова ГО "Спілка аграріїв Чернігівщини", що вирощував кукурудзу, соняшник, озимі зернові, картоплю, овес та просо ще з 2015 року. Також він утримував понад 300 одиниць великої рогатої худоби.

Григорій Ткаченко очільник
Григорій Ткаченко – очільник "Спілки аграріїв Чернігівщини" / Фото ADAMA

Чоловік ділиться, що з початком воєнних дій втратив практично все. Каже, що без підтримки відновити господарство було майже нереально.

ADAMA кредитує 0 під 100. Ми робимо нуль нашого внеску, а сто відсотків – це кредитні кошти. Компанія надає нам препарати – засоби захисту рослин (ЗЗР). І вже після збирання врожаю, восени, коли буде більш-менш ціна і ми отримаємо кошти, ми розраховуємось за надані нам послуги,
– пояснює Григорій Ткаченко.

Суттєво ускладнює реалізацію продукції відсутність експорту, спричинена вчинками агресора. Тож без товарного кредитування не обійшлось й фермерське господарство "Дружба-Агро-2010".

Оскільки перелік культур, які вирощує підприємство досить широкий, доводиться використовувати багато різних препаратів. На щастя, фахівці компанії ADAMA допомагають правильно компонувати технологію, завдяки чому вдається досягти максимальної кількості якісного врожаю.

Ми взяли кілька досить невигідних кредитів у комерційних установах під 20 з гаком відсотків. Сподіваюся, що якось їх віддамо. Натомість компанія ADAMA надала нам товарне кредитування на незрівнянно більш вигідних умовах. Там і відсоток низький, і не потрібно давати в заставу ані тракторів, ані комбайнів – як застава розглядається сам врожай. Ми взяли таким чином ЗЗР та добрива, ось зараз знову під осінню посівну пшениці та ріпаку,
– ділиться Сергій Голодний, власник "Дружба-Агро-2010".

Сергій Голодний – підприємець-аграрій
Сергій Голодний – підприємець-аграрій / Фото ADAMA

Програма реалізується завдяки підтримці USAID АГРО

Проєкт "Кредитний Коридор" функціонує завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.

Віталій Мороз

Менеджер з аналізу ризиків ТОВ "Адама Україна"

Компанія ADAMA в цей складний час вирішила підставити плече господарствам та запустила проєкт "Кредитний Коридор" у співпраці із Програмою USAID АГРО. Завдячуючи такій підтримці наших західних партнерів, ми змогли не тільки розширити перелік господарств, яких готові прокредитувати, але й додали до портфеля товарного кредитування основні добрива. Крім цього, ми пропонуємо господарствам постачати нам сільськогосподарську продукцію як закриття заборгованості за товарним кредитом. На додачу, в рамках проєкту ми готові викупляти у господарства більше зерна, ніж його заборгованість перед нами, та платити гроші за таке зерно. "Кредитний Коридор" має допомогти аграрію зменшити розриви у грошових потоках і, відповідно, дозволити йому сіяти більші площі, вирощувати більше високоякісної продукції.

Компанія ADAMA – світовий лідер із виробництва та постачання брендових постпатентних засобів захисту рослин та інших продуктів хімічної промисловості. Посідає сьоме місце серед провідних світових агрохімічних компаній та реалізує свою продукцію в понад 100 країнах.

Робочий склад компанії ADAMA налічує понад 9000 співробітників, а обсяги продажів у 2022 році сягнули 5,57 мільярда доларів. Крім того, компанія має найбільше портфоліо діючих речовин, 4 міжнародні центри досліджень та розробок, а також 22 виробничі об’єкти, що займаються синтезом та розробкою формуляцій препаратів.

Компанія ADAMA допомагає сільському господарству України: дивіться відео