Про це повідомляє газета Süddeutsche Zeitung з посиланням на інформовані джерела, передає Deutsche Welle.
Читайте також: Газопоровід "Північний потік-2": Трамп розкритикував Німеччину за сплату мільярдів Росії
Таку заяву президент Росії Володимир Путін зробив під час візиту в Мезеберг, де він зустрічався з канцлером ФРН Ангелою Меркель., що реалізують цей проект.
У міжнародному консорціумі, який наразі здійснює будівництво "Північного потоку-2", 50% належать російському "Газпрому". Серед учасників консорціуму – дочка BASF Wintershall, Uniper і Shell.
Видання зазначає, виробник і постачальник енергоресурсів не може бути однією особою. Це підтверджують чинні у ЄС правила конкуренції. Відтак Росія не може повністю фінансувати "Північний потік-2".
Раніше Сполучені Штати вже заявляли, що, ймовірно, уряд США може запровадити санкції щодо компаній, причетних до будівництва трубопроводу.
Нагадаємо Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. Адже це збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.
Що таке "Північний потік-2"? Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.