Севастополь та його околиці очікує повне зневоднення. Таку заяву днями оприлюднила так звана влада міста. Води у Чорноріченському водосховищі, яке забезпечує регіон залишилось на 2 тижні.
При наявних витратах води цього об'єму вистачить на 16 днів, тобто до 27 листопада цього року. Через відсутність сильних опадів та приходу води в Чорноріченське водосховище ситуація набула характер надзвичайної. Під час опалювального сезону проблеми із водопостачанням можуть потягнути за собою і проблеми із системою опалювання, – повідомив директор Департаменту Севастопольського міського господарства Андрій Атаманцев.
Севастопольців закликають дуже економити воду, повідомлячи, що через низький тиск води можуть відключити і опалення. Так званий уряд анексованого Севастополя обіцяє закуповувати воду із інших водозаборів, бурити свердловини та будувати водосховища. Ну а поки що в місті запроваджений жорсткий графік – вода подається тільки вранці та ввечері.
Сімферопольське водосховище зараз схоже на велику калюжу – воно заповнене лише на чверть і рівень води продовжує зменшуватись. А тим часом, в кримському самопроголошеному уряді продовжують наполягати – безводдя Сімферополю не загрожує.
Читайте також: Вода може коштувати дорожче золота, — кримський еколог
Відсутність води та засміченість – так сьогодні виглядає майже все русло Північно-Кримського каналу в Джанкойському районі півострова. Останніми роками, 85 % потреб Криму в прісній воді забезпечував саме цей канал. Вода йшла переважно на потреби сільського господарства, а після анексії півострова – подачу води по цьому каналу повністю припинили. А через це, більшість аграріїв вимушена була або бурити свердловини, або кидати свій бізнес.
Раніше влада Херсонської області повідомляла, що готова продавати Криму воду за світовими цінами, мінімальна з яких – 1 євро за 1 кубометр води. Але самопроголошена влада Криму робила вигляд, що нічого не чує та продовжувала звинувачувати у всіх своїх бідах Україну та вимагати постачання води за тими цінами, які існували, коли півострів був ще в складі України.
Питання було в тому, що уряд Криму навіть спромігся укласти угоду про подачу дніпровської води із Держводгоспом. Я розумію позицію Держводгоспу і розумію позицію нашої країни. Впевнений, що не морила би наша країна спрагою кримчан, – сказав колишній керівник Держводгоспу Олександр Лієв.
Далі – дивіться у відеосюжеті.