Транспортна блокада Криму
26 грудня на сайті "Укрзалізниці" з'явилась інформація, що для безпеки пасажирів обмежується маршрут курсування поїздів кримського напрямку до станції Новоалексіївка та Херсон. Одночасно були скасовані і всі регулярні автобусні рейси. Українцям, щоб потрапити до Криму, довелось добиратись потягом до Новоалексіївки, звідти на таксі і пішки до Криму. Керченська переправа також майже не працює через погодні умови. Таким чином Крим опинився в транспортній блокаді.
Тим часом так звана Кримська залізна дорога відрапортувала, що запустила потяги з Джанкою до Армянську, та з Сімферополю до Джанкою. Квиток на такий потяг коштує від 500 до 800 рублів, це приблизно стільки, скільки квиток на потяг "Укрзалізниці" від Сімферополя до Києва.
На Чонгарі черги з тих, хто хоче потрапити в Крим, а в Сімферополі біля кас стовпотворіння тих, хто хоче поїхати до материкової частини України. Люди масово повертають куплені заздалегідь квитки.
Київ утримується від прогнозів про терміни, коли буде поновлено сполучення між Кримом та іншою частиною України. А українська влада так і не пояснила справжніх причин відміни сполучення з Кримом.
Малому та середньому бізнесу в Криму чинять перепони
На початку 2014 року в Криму було зареєстровано понад 130 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. Про своє бажання працювати за російськими законами заявили менше третини.
Значна кількість підприємців не встигли переоформити свою діяльність за російським законодавством до закінчення так званого перехідного періоду, тобто до кінця минулого року, і тепер вони поза законом. Якщо власники маленьких магазинів на ринку відкриють свої крамниці без дозволу, то на них чекатиме штраф у розмірі 5 тисяч рублів, а дирекцію ринку накажуть вже на 50 тисяч.
Деякі кримські підприємці не витримали і в понеділок пішли пікетувати будівлю ради міністрів з вимогою дати тимчасовий дозвіл на торгівлю, поки вони не отримають нові документи. Але чиновників на роботі не було – в них канікули.
Поки середній і малий бізнес зазнає збитків, великі підприємства взагалі потрапили під так звану націоналізацію.
Уряд РФ зробив з анексованого Криму вільну економічну зону, трохи змінивши податки, як кажуть на півострові – зробили зону вільну від економіки.