Про це розповіла кримський еколог Маргарита Литвиненко в ефірі "Крим. Реалії".
Читайте також: В окупованому Криму панікують через дороги: немає грошей на ремонт
Вона зазначила, що через це постраждати можуть не лише морська флора і фауна в Керчі, але найперше – діти,
Є дані, що пісок з Нижньо-Чурбашского хвостосховища може потрапити на дитячі майданчики, де з ним будуть контактувати діти. А миш'як, якого на сховищі вдосталь, призводить до смерті. У підсумку це буде екологічна катастрофа,
– наголосила еколог.
Литвиненко розповіла, що катастрофа буде проявлятися у вигляді загибелі морської живності, зміни складу морської води, а також в отруєнні людей. Причому, за її словами, відхилення від норми в здоров'ї зможуть показати лише аналізи.
Що таке хвостосховище? Це гідротехнічна споруда, комплекс спеціальних споруд та обладнання, які призначені для складування або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин.
Нагадаємо, наприкінці серпня у місті Армянську, яке розташоване в окупованому Криму неподалік від адмінмежі з Херсонською областю стався викид небезпечних речовин на заводі "Титанові інвестиції". Місцеві скаржилися, що важко дихати, у декого почалась алергічна реакція. Люди розповідали, що на металевих речах у них вдома з'являється невідомого походження маслянистий наліт. 14 вересня в Армянську ввели режим надзвичайної ситуації, окупанти заявили про перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин більше ніж уп'ятеро. 23 вересня з'явилась інформація про те, що окупаційна адміністрація Криму прийняла рішення повернути дітей із санаторіїв, куди їх вивезли на час надзвичайного стану. Також 23 вересня скасували режим надзвичайного стану в місті.