Таку думку сайту "24" Давидюк висловив, коментуючи загибель п’ятьох правоохоронців у Княжичах під час перестрілки.

За його словами, треба зрозуміти, що конкретно сталося, хто винен, чому вони стріляли один в одного? Чи це, можливо, розборки: одні правоохоронці крали, другі їх викрили, а треті за перших помстилися? Відповідальність також, зауважує експерт, несе міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Політолог переконаний, що в правоохоронних структурах повинні працювати професіонали, адже коли поліцію координували Ека Згуладзе і Хатія Деканоідзе, такого не було.

Але ми вигнали Згуладзе і Деканоідзе і начебто поставили замість них нові суперкадри. а тепер поліція сама себе добиває. Якщо такий безлад твориться в міністерстві, то це означає, що ні виконуючий обов’язки Нацполіції Вадим Троян, ні заступниця Авакова Анастасія Деєва не підходять на такі призначення. І не підходить міністр, який пропонує їх. Вибачте, яку картинку ми створюємо для Росії?
– наголосив Микола Давидюк.

На думку політолога, трагедія в Княжичах не означає, що реформа Нацполіції не вдалася. Ті, хто її зараз критикує, якраз навпаки – хочуть повернення старих кадрів часів Кучми-Януковича, коли вони були абсолютно безкарними.

Перевертні в погонах роблять все можливе, щоб відбувся відкат реформи. Вони роблять все, щоб усе зроблене ініціаторами реформи Екою Згуладзе і Хатією Деканоідзе, повернути на старі рейки. Вони мріють повернутися в міліцію зразка Кучми-Януковича. В ті часи, коли, якщо ти в погонах – тобі все дозволено,
– наголосив Микола Давидюк.

Політолог також додав, що колишні працівники правоохоронних органів пам’ятають, що коли вони вбили Ігоря Індила (київський студент, що загинув після побоїв на допиті у міліції – 24), їм за це нічого не було. Тоді були протести, студенти перекривали вулиці, але міліції було все одно. Тому, вважає експерт, немає згортання реформи. Є велике бажання її згорнути.

Що стосується звільнення Авакова у зв’язку з подією, то, вважає Давидюк, добровільно міністр у відставку не піде.

Зараз радники Авакова будуть його виправдовувати. Але він мусить сам вийти і за це відповідати публічно. Хоча насправді в Україні не звикли йти публічно у відставку. Це могли собі дозволити реформатори, такі, як екс-міністр економіки Айварас Абромавичус. Аваков – це стара школа,
– вважає Давидюк.

Але, наголошує він, якщо суспільство буде тиснути, вимагаючи звільнення Авакова, то для фракції "Народний фронт" буде простіше таку відставку прийняти, навіть при всій впливовості Авакова.

Нагадаємо, 4 грудня у селі Княжичі Київської області правоохоронці влаштували між собою перестрілку, у якій загинуло п'ять поліцейських.