Речник Держдепу США Метью Міллер під час брифінгу прокоментував заяву глави ФСБ Росії Алєксандра Бортнікова, передає 24 Канал. Останній заявив, що буцімто США, Велика Британія та Україна стоять за терактом у"Крокус Сіті Холі" під Москвою.
Читайте також Рятувальники завершили розбирати завали "Крокусу": що відомо про теракт під Москвою
Пропаганда для виправдання агресії
Як зазначив Метью Міллер, заяви Бортнікова – неправда. Він відкинув причетність трьох держав до стрілянини, яка 22 березня сталася під Москвою у "Крокус Сіті Холі". Водночас пояснив, для чого Кремлю розкидатися такими звинуваченнями.
Ми чітко дали зрозуміти, що немає жодних доказів того, що Україна була причетна до цього, тому що Україна не була причетна до цього. І я б сказав, що ці коментарі російських офіційних осіб, включно з президентом Путіним, є лише пропагандою для виправдання їхньої подальшої агресії проти України,
– наголосив він.
Звернімо увагу, що напередодні Бортнікова запитали, чи стоять за терактом у концертному залі США, Велика Британія та Україна. На це він відповів ствердно.
Разом з тим у виданні Bloomberg зазначають, що з тезами Владіміра Путіна щодо буцімто причетності України не погоджується дехто з його найближчого оточення.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон заяву Бортнікова взагалі назвав нісенітницею.
Також твердження про те, що теракт у "Крокус Сіті Холі" буцімто пов'язаний з Україною раніше відкинув координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Додамо, що держсекретар США Ентоні Блінкен напередодні заявляв, що теракт у "Крокус Сіті Холі" продемонстрував, що загроза від джихадистського угруповання ІДІЛ усе ще зберігається.
Лукашенко пішов проти методички Кремля
- Тим часом 26 березня Алєксандр Лукашенко заявив, що стрільці з "Крокус Сіті Холу" спочатку прагнули втекти до Білорусі, а не до України. Цими словами він заперечив заяви, якими напередодні розкидався Владімір Путін.
- В Інституті з вивчення війни зауважили, що в Лукашенка мало очевидних стимулів до брехні щодо цього випадку. Разом з тим йому довелося заявляти про блискучу роботу спецслужб Білорусі, щоб не виникло питань щодо того, чому нападники хотіли переховуватися саме у його державі.
- Цікаво, що і сам Путін за кілька днів змінював свою риторику. То він 23 березня заявляв, що нападники можуть бути пов'язані з Україною. То 26 березня під час виступу на колегії Генеральної прокуратури закликав встановити всі факти у цій справі. Але вже не звинувачував нашу державу ані прямо, ані опосередковано.