Трьом туристам з Москви не сподобався жовто-блакитний прапор та плакати з тризубом. Стяг, тризуб та листівки ВО "Свобода", що лишилися ще з торішніх виборів, вони вимагали зняти.
“Вони з нами спілкувалися лише російською, дивлюся - у них сумки. Говір не такий як у нас. Я сказав, що ми живемо у державі демократичній, символи нехай висять, тут немає нічого кримінального. Вони мені що сказали? Якщо не знімете символи - ви ще пожалієте, ви тут працювати не будете”, - розповів член екіпажу теплохода "Арарат" Іван Сирота.
Довести українцям, що їхні державні символи слід заборонити, виявилося для гостей-росіян справою честі. Зі скаргою вони звернулися до “Адміністрації річкових портів”. Анатолій Донець, який є безпосереднім керівником команди "Арарата", зреагував миттєво: наказав морякам написати заяви на звільнення за власним бажанням і наступного дня не випустив у рейс.
Сьогодні Анатолій Донець спілкуватися з пресою відмовляється, хоча після розголосу подій заявив: з капітаном теплохода Сергієм Колесником у нього різні політичні погляди.
“Я в Партії регіонів, тому я за Партію регіонів. Вони вітаються вранці, коли приходить на роботу команда, і каже "Слава Україні!". Вони не вітаються, вони ось так - трьома пальцями. Будь ласка, я вітаюся нормально - добрий день”, - розповів начальник пасажирських перевезень Адміністрації річкових портів Анатолій Донець.
Донець переконує, що не зривав на "Арараті" прапор та тризуб. Каже: вилучив лише політичні агітки. Хоча очевидці скандалу свідчать про інше.
“Кримінальний кодекс України передбачає кримінальну відповідальність за наругу над національною символікою України. Тому тут немало важливо, як знімався цей знак. Якщо його зірвали або розтоптали - це пряме порушення статті ККУ, винна особа несе відповідальність до 5-ти років позбавлення волі”, - пояснив партнер юрфірми LCF Артем Стоянов.
Порушувати справу проти Донця за наругу над державними символами поки ніхто не збирається. Капітану команди Сергієві Колеснику, який уже 45 років працює на судні, навіть говорити про інцидент з росіянами заборонили. Його сусіди розповідають: після цього випадку декілька днів не виходив із дому, хворів.
Місцева влада тиск керівництва на команду "Арарата" ігнорує. Чиновники кажуть: порти і все, що з ними пов’язане, - не їхня справа.
Столичні чиновники з Адміністрації річкових портів після перевірки в Херсоні запевнили, що моряків не звільнятимуть, а дії Анатолія Донця назвали неадекватними. Втім тиск місцевого херсонського керівництва на команду не припинився. Працює екіпаж "Арарата" сезонно, контракт моряків закінчується через 2 місяці.