Реорганізування МВС відклали ще на декілька років
Реорганізувати МВС, що є зобов'язанням України перед Радою Європи, влада обіцяла до 2015 року, але відклала ще на декілька років.
Конкретних кроків, цифр та термінів у міністерстві не озвучують. Скільки планують скоротити правоохоронців, як виглядатимуть міліцейські підрозділи, хто саме входить до робочої групи, коли почнеться реорганізація і з чого саме і, власне, скільки коштуватиме бюджету реформа МВС - невідомо.
Реформування МВС самостійно неможливе. Треба реформувати всю правову систему і всі правоохоронні органи, тому що МВС само не може діяти. Воно діє в сукупності з органами виконавчої влади, яка є в Україні. Зокрема, мова йде про прокуратуру, про суди, тому треба реформувати все разом, - каже Віталій Ярема представник комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
Ближче до народу
Тим часом в МВС подумують, як зруйнувати негативне ставлення суспільства до міліції. Планують запровадити жорсткіші вимоги до підбору кадрів, боротися з правопорушеннями співробітників міліції та культурно їх розвивати. Днями закінчилось громадське обговорення комплексного плану заходів по формуванню позитивного іміджу органів внутрішніх справ на 2013-2014 роки. Аби підняти престиж служби в органах внутрішніх справ, обговорювали можливість підвищити співробітникам зарплату та збільшити кількість стажувань за кордоном.
Наші люди і наші громадяни взагалі повинні спокійно ходити по вулицях, спокійно розвивати свій бізнес, діти повинні спокійно ходити до школи і нічого не боятися... На жаль, в житті виходить зовсім по-іншому. Ми сьогодні бачимо, що сили міліції сконцентровані не на тих напрямках, які сьогодні потрібні людям, - каже Микола Джига представник комітет ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
Досвід Росії та Грузії
Поки в Україні тривають обговорення, в Росії та Грузії правоохоронні реформи стали реальністю. Обидві країни значно скоротили кількість силовиків, збільшили їх грошове утримання та запровадили суворий відбір кандидатів. В Грузії вдало склалося і з позитивним іміджем поліції.
Ніхто не залишається не покараним, якщо він порушить право. Не має значення, чи буде це поліцейський, чи міністр. Ось недавно, напевно, місяць тому, патрульна служба оштрафувала міністра. За порушення правил руху. Як наприклад в Європі, не має значення посада, якщо порушив правила, він буде покараний. Так само і в Грузії зараз відбувається, - каже представник відділу закордонної співпраці МВС Грузії Георгій Катсітадзе.