В Україні хочуть скоротити, або ж позбавити фінансування установи, що жевріють за рахунок місцевих та державного бюджетів.

Школи естетичного виховання взагалі можна перевести на самоокупність, вирішили чиновники. Сьогодні вони фінансуються у співвідношенні 60% на 40%. Більша частина - з бюджету, решта - гроші батьків.

“Ясна річ, що всякій владі вигідні люди, які хочуть їсти, а не малювати картини”, - вважає головний редактор видання "Наші гроші"Олексій Шалайський.

В Україні сьогодні працює півтори тисячі закладів мистецького типу, 300 тисяч дітей опановують різні види мистецтв, 37 тисяч викладачів допомагають їм у цьому. У середньому кожна з сорока київських шкіл "коштує" державі 4 мільйони гривень на рік. Близько півмільйона - батьківські внески.

"Якщо подивитися в цей контекст, на так звану оптимізацію, то ми маємо кримінальну політику, яка маргіналізує все суспільство і Україну як таку", - вважає академік Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства Неллі Корнієнко.

На тлі бажання зекономити на вихованні дітей, представники влади не гребують оновлювати автопарки, замовляти для своїх їдалень малину по 600 гривень за кілограм, розширювати апарати і узаконювати коштовні оборудки.

Вчителі музичних шкіл та діти й гадки не мають, чому потрапили під гарячу руку урядовців і щиро вірять, що зможуть якось переконати їх відмовитися від такої оптимізації.

Одна з ініціатив Мінфіну - об'єднати навчальні заклади, заклади культури, фізкультури і спорту. У Мінкульті кажуть, що таке об`єднання нереальне і навіть абсурдне.

Міністерство культури на вимогу уряду вже створило робочу групу з оптимізації бюджетних установ. Втім, очільник відомства каже, що пропозиції колег з Міністерства фінансів не є обов`язковими до виконання.