Міхаель Рончка наважився прийняти виклик.
”Коли ми знайшли цю ділянку землі, то, звісно, дуже довго думали, як спроектувати на ній будівлю. Ми планували створити будинок зі зрозумілим плануванням і водночас з чіткою зовнішньою формою”, - каже власник будинку Міхаель Рончка.
6-метрові вікна фронтальної частини відкривають та закривають оригінальні жалюзі. Вони забезпечують ідеальний захист від спеки та холоду. Міхаель Рончка розробив їх власноруч. Схожа концепція характерна і для інтер'єру. Стіна з круглим вікном одночасно розділяє та з'єднує вітальню і їдальню. Ставлення Рончки до умеблювання - менше значить більше. Міхаель та його дружина Бетіна оформляли будинок разом. Вони - пуристи. Кухня пофарбована у сірий, тут багато сталі. Кімнати мають чітко визначені розміри.
”Незвичні розміри нашого будинку - 6, 5 м у ширину та 28 м у висоту - це все через вузький, але довгий шматок землі. Відповідно до них ми розділили будівлю на три зони - 1 м, 1 м, 3, 60 м”, - каже власник будинку Міхаель Рончка.
Крайній метр - для вбудованих шаф та сходів. Центральний метр - для коридору. А решту займає житлова площа. Аби дістатись до книг, мешканцям доводиться підніматись сходами на верхній поверх. Міхаель Рончка зробив ці 6-метрові книжкові стелажі, як і більшість меблів, сам. Завдяки багатому оформленню кімнат, вузький будинок здається просторішим. Рончки жартують, що, коли діти залишать дім, то його перетворять на зал для сквошу. Планування верхнього поверху таке ж, як і внизу: коридор завширшки метр, а збоку - дитяча та ванна кімнати. Остання - доволі незвична, адже не облицьована плиткою.
”Ми хотіли оформити кімнати великими пласкими кам'яними плитами, аби не було видно з'єднань. Вони розділені на частини від 2 до 3 метрів, відтак відповідають розмірам ванни”, - каже власниця будинку Бетіна Май-Рончка.
Увечері жалюзі захищають помешкання від допитливих очей, але дозволяють самим мешканцям спостерігати за всім. Сім'я Рончок насолоджується плодами своєї креативності щодня.