Хоча багато людей вважають рабство пережитком минулого, воно існує. Навіть у цивілізованих державах. В день міжнародної акції проти рабства активісти під чорним парасольками пройшлися вулицями столиці.
За даними правозахисників, від торгівлі людьми за роки незалежності постраждали майже 160 тисяч українців. Четверо з п'яти постраждалих від рабства – жінки.
Читайте також: Країни на підборах, або Де і як жінки правлять бал
Одна з найвразливіших категорій громадян – це заробітчани. Найчастіше наші громадяни наражаються на небезпеку в Польщі та Росії. Щоб не стати жертвою трудового рабства, необхідно вимагати легального працевлаштування.
Наприклад, коли читаємо оголошення про працевлаштування в Польщі і бачимо, що збирання ягід дасть заробіток дві тисячі або три тисячі євро, то ми маємо зрозуміти, що це нереально. Самі громадяни Польщі в цій країні мають середній заробіток 2 тисячі злотих, – зауважила заступниця міністра соціальної політики України Наталія Федорович.
Сформувавши жіночу колону, учасниці акції рушили вулицями Києва. Чоловіки ж роздавали листівки.
Крокували за свободу від рабства в 40 країнах світу. Довжина київського маршруту була близько 3-х кілометрів. Учасники акції хотіли показати, що кричуща суспільна проблема існує й досі, і з нею треба боротися.
Читайте також: Сім’я біженців намагалась продати немовля на аукціоні
Лише цього року в Україні офіційно зафіксували 500 постраждалих від підневільної праці. Наприклад, днями на Вінничині врятували від фермера-рабовнисника сто людей. Він заманював безпритульних на сезонну роботу, відбирав у них документи, залякував і утримував силою. За свою працю люди отримували лише гнилу баланду.