Акція розпочалась о 12:00 в парку Шевченка в Києві. Про це повідомляє 24 канал.

Актуально Справа Шеремета готова до розгляду у суді: чому її не передають

Що відомо про акцію в Києві на підтримку підозрюваних у справі Шеремета

  • За попередніми даними в центрі Києва зібралось вже понад 1000 людей. Правоохоронців небагато. Акція проходить мирно.
  • У парку Шевченка відбувся концерт. Після нього учасники акції підійшли до будівлі МВС і запалили там фаєри, а далі мають намір рушити до Офісу Президента.
  • Серед учасників – громадські активісти, волонтери, військові, представники націоналістичних організацій.
  • На мітингу присутні, зокрема, родичі та друзі фігурантів справи вбивства журналіста Шеремета. Також на акцію прийшла Яна Дугарь – одна з підозрюваних, яка змушена наразі носити електронний браслет. У неї на відміну від інших підозрюваних, яких тримають під вартою, був запобіжний захід у вигляді застави 168 тисяч гривень. Гроші допомогли зібрати не байдужі.
  • Головні питання учасників акції до МВС: Чому не шукають справжніх вбивць? Чому за ґратами непричетні люди? Чому не помічають безліч доказів невинуватості Андрія, Юлі, Яни і відверті факти брехні правоохоронців?
  • Цікаво, що акцію 4 липня обіцяли підтримати футбольні ультрас "Динамо".

Підтримав акцію, зокрема, й колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов. Він запевнив, що вся боротьба ще попереду.

Або ми переможемо поліцейське беззаконня, або воно поступово зажене нас по підвалах,
– заявив Сенцов.

Що відомо про акції в інших містах України

Доволі багатолюдний мітинг відбувся у Львові. Близько 100 – 150 людей зібрались у місті Лева на протест проти переслідування підозрюваних у справі вбивства Шеремета.


Мітинг у Львові / Фото "Четверта студія"

У Харкові зібралися до 70 людей. Вони прийшли з плакатами Досить брехні, Аваков — чорт, Де докази?, FreeRiff та АвакOff.


Акція в Харкові / Фото "Суспільне Харків"

У Запоріжжі понад 100 людей долучилися до всеукраїнської акції "200 днів брехні". Серед них – ветерани АТО.


Мітинг у Запоріжжі / Фото "Суспільне Запоріжжя"

У Луцьку теж відбулась акція на підтримку підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Організатори заходу – ініціативні групи "FreeRiff", "FreeKuzmenko".


Акція в Луцьку / Фото ВолиньPost

Акцію в Дніпрі прийшли підтримати близько 40 людей.


Акція в Дніпрі / Фото facebook.com/dniprocity.eurosolidarity

Також мітинг відбувся й в Одесі.

Дивіться відео з мітингу проти переслідування підозрюваних у справі Шеремета:

Акція на підтримку підозрюваних у справі Шеремета / Фото Владислава Соловйова для 24 каналу

Дивіться відео 24 каналу з місця подій:

Вбивство Павла Шеремета: головне

  • Автомобіль із журналістом Павлом Шереметом вибухнув 20 липня 2016 року в Києві. Журналіст загинув на місці.
  • Після кількох років розслідування справи слідство відкинуло всі версії скоєння злочину, окрім "вбивства з метою дестабілізації ситуації у країні шляхом ліквідації відомої особи".
  • У грудні 2019 року поліція затримала підозрюваних у справі. За інформацією слідчих, мотив – начебто Шеремета вбили, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, задля дестабілізації ситуації в країні".
  • У травні слідство змінило мотив на такий: невстановлені особи, діючи з особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту.
  • І ці невстановлені люди "залучили" Андрія Антоненка, Яну Дугарь і Юлію Кузьменко. Про гроші у кваліфікації вбивства даних немає.
  • Досудове розслідування у справі про вбивство Павла Шеремета завершилось місяць тому. Матеріали готові до передачі в суд. Проте наразі з документами ознайомлюються захисники підозрюваних. Після завершення досудового розслідування, матеріали передали на розгляд адвокатам.

Підозрювані у вбивстві Павла Шеремета

  • Юлія Кузьменко – волонтерка і військовий медик. За версією слідства, у ніч перед вбивством журналіста вона разом з Антоненком закладали вибухівку під авто Шеремета. А наступного ранку Кузьменко нібито підірвала цю вибухівку. Згодом підозру Кузьменко дещо змінили: вона нібито не підривала вибухівку, а лише закладала її.
  • Яна Дугарь – бойовий медик 25 повітряно-десантної бригади. За даними слідства, вона вела фотозйомку камер відеоспостереження в межах підготовки вбивства Шеремета та зберігала у себе зброю. Дугарь перебуває під цілодобовим домашнім арештом, але їй вже зібрали необхідну суму для внесення застави.
  • Андрій Антоненко – ветеран бойових дій на Донбасі, боєць Сил спецоперацій, музикант Riffmaster. Раніше слідство називало його організатором, але тепер він – лише виконавець за попередньою змовою. Антоненко перебуває під вартою.
  • Владислав Грищенко – ветеран бойових дій на Донбасі з позивним "Буча".
  • Інна Грищенко – дружина Владислава, військова з позивним "Пума". Перебуває під домашнім арештом через підозру в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака на Прикарпатті, яке так і не сталося.