За задумом творців, монумент, який став справжнім викликом для інженерів, мав втілювати незламність народного духу. Висота Батьківщини-матері – 62 метри, постаменту – ще 40. Та попри вражаючі розміри, експерти запевняють: статуя простоїть ще щонайменше 150 років, і навіть 8-бальний землетрус їй не страшний.

Обшивка складається з тисячі листів нержавної сталі, яку привозили окремими шматками із Запоріжжя, а вже на місці зварювали спеціалісти з Інституту імені Патона та бригади альпіністів. Між іншим, довжина зварених швів – 30 кілометрів.

Читайте також:Як український актор втер носа росіянам

У підсумку вийшла скульптура вагою 450 тонн, 9 з яких – це меч. До речі, з ним теж пов'язана легенда. Начебто він мав бути ще довшим, утім однієї ночі митрополиту приснився сон, що меч не може бути вищим ніж дзвіниця Києво-Печерської лаври, інакше накличемо ще одну війну. Тож висоту статуї зменшили на 12 метрів.

Моделлю головний скульптор проекту обрав свою колегу Галину Кальченко. Тож доки ми називаємо скульптуру пафосним іменем Батьківщина-мати – працівники музею досі ласкаво кличуть її Галею.

Нагадаємо, раніше руфер Мустанг прикрасив пам’ятник Батьківщині-матері велетенським вінком з червоних маків. Один такий мак заввишки як доросла людина.