В підприємстві зазначили, що очисні споруди водоканалів – застарілі, вони не допомагають. А головна причина цвітіння – забруднення річок фосфатами.

Інша історія забруднення Паперовий комбінат в Обухові нібито вивозив промислове сміття у поле: відходи загрібали землею

Фосфати зливають у каналізацію

Вони потрапляють туди зі стоками через надмірне використання у побуті та промисловості фосфатовмісних мийних засобів.

Нагадаємо, що у Дніпрі й у Київському морі люди помітили засилля синьо-зелених водоростей.

У разі відмирання водоростей у водоймах починаються процеси гниття, а бактерії, що окислюють органічні сполуки, активно споживаючи розчинений у воді кисень, призводять до кисневого голодування, загибелі риби та іншої фауни у водоймах,
– розповіли у Київводоканалі про наслідки цвітіння води.

Цвітіння Дніпра: відео

Очисні споруди не очищають

Очисні споруди більшості водоканалів України були побудували у 60-х роках минулого століття. Вони – не розраховані на очистку стічних вод від фосфатів і тоді не використовувались у такій кількості.

Споруди необхідно реконструювати, а це "десятки років й мільярди коштів" – грошей на це немає, запевняють в Київводоканалі.

Екологічна катастрофа у Києві: відео

Що робити

Єдиним виходом із цієї складної ситуації бачать у забороні фосфатовмісних мийних засобів на законодавчому рівні. Тож киян закликають бути свідомими, обирати безфосфатну побутову хімію та поширювати інформацію про шкоду фосфатів.

Тільки так ви допоможете зменшити цвітіння наших річок й не дати їм остаточно перетворитися на зелений кисіль,
– заявляють у Київводоканалі.

Раніше на сайті 24 каналу повідомлялось, що у деяких ділянках Дніпра й Київського моря неможливо купатися через зелену кашицю з водоростей та тіла мертвих риб.