Інформацію про обов'язкове тестування озвучив міський голова Києва Віталій Кличко під час традиційного брифінгу 22 червня, повідомляє 24 канал. А 23 червня з'явилося офіційне рішення.
Варте уваги Зміна методики: як тепер визначатимуть, в яких регіонах посилити карантин
Кого будуть тестувати
Тестувати будуть працівників:
- торгових мереж,
- закладів громадського харчування,
- сфери побутового обслуговування.
"Йдеться про людей, які працюють у компаніях із великою кількістю відвідувачів. І де висока ймовірність інфікування коронавірусом", – заявив Віталій Кличко.
Він також відзначив, що такі тести потрібно робити раз на місяць.
Організувати тестування своїх співробітників ІФА-тестами повинні власники і керівники цих закладів.
Офіційне рішення
23 червня КМДА опублікувала протокол проведення ІФА-тестування працівникам торговельних мереж Києва. Відповідне рішення прийняв штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Як йдеться в документі, ІФА-тестування необхідно для своєчасного виявлення захворювання COVID-19 та запобігання місцевій передачі захворювання,
– повідомили в КМДА.
Також київська влада зараз збільшує кількість проведених тестувань на коронавірус.
Що це за ІФА-тести
Імуноферментний аналіз (ІФА) – це імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіло. Для ІФА-дослідження потрібна кров пацієнта, точніше сироватки крові. Таке дослідження, на відміну від експрес-тестів не можуть проводити на місці, а лише в лабораторіях. Апарати імуноферментного аналізу має чимало і приватних, і державних лабораторій, тож таких досліджень зможуть робити багато, потрібні тільки відповідні тест-системиКличко також відзначив, що такі тести можна здати як в комунальних медзакладах Києва, так і в приватних клініках. В Києві ж один з найвищих показників тестування в Україні – 67 тестів на 100 тисяч населення.