Під Київрадою люди вимагають зберегти історичний Київ. З-поміж наболілого – будівництво музею на Поштовій площі, де знайшли цілий квартал 11-го століття.

Ще до того як знайшли 11-12 століття, там знайшли 16 століття. Це Хрещатицькі ворота Києва, які існували ще до того, як з'явилася вулиця Хрещатик,
– розповіла краєзнавець Аннабелла Маріна.

Доля середньовічних знахідок залежить від чиновників. Доки у сесійній залі депутати вирішують чи зберігати пам'ятку археології, під стінами Київради презентують перфоманс. Захищають спадщину, бо зрозуміли: від ідеї збудувати на місці знахідки торговий центр відмовлятися не збираються. Все розпочалося ще у 2013 році, тоді міська адміністрація оголосила конкурс, який виграла фірма "Хенсфорд Україна". ЇЇ пов'язують з Андрієм Кравцем – чиновником часів Януковича.

Читайте також: Під Київрадою "билися" за збереження історії Києва

Згідно з договором ТРЦ після здачі в експлуатацію переходить у власність інвестора. Останній погодився віддати частину ділянки музейникам і навіть деякий час платив за археологічні дослідження. Через припинення фінансування розкопки призупинили. Громадськість вимагала передати забудови місту. Відтак, Київрада таки підтримала проект авторства Сергія Гусовського.

Ми ввесь час наполягали на тому: зупиніть будівництво, дайте дійти археологам, виявити, визначити де найцінніші речі. От вся ця процедура тепер, можливо, буде запущена,
– резюмував директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.

Все що їм залишається – спостерігати, кажуть археологи. Адже фінансування поки немає, розкопки не поновили. Лише створивши підземний музей все це можна зберегти. Поки що в Україні немає жодного подібного об'єкту.