Як зазначили представники церкви, у Міністерство культури направили пропозиції про визначення дати, коли храм має перейти до громади. Також парафіяни хочуть домогтися від посадовців кінцевих дат визначення тендерних процедур та інших питань для передачі костелу.

Дивіться також У КМДА жорстко звернулися до Міністерства культури через пожежу в костелі святого Миколая

Крім того, представника церкви включили до спільної комісії з організації протиаварійних робіт у будівлі костелу.

Можуть повернути костел навесні 2022

  • Представники костелу зазначили, що наразі діалог з владою можна назвати конструктивним.
  • Контролем витрат бюджетних коштів, які виділять на відновлення костелу, займатимуться меценати та громадські активісти.
  • Також у католицькій громаді підкреслили, що попередні домовленості про передачу храму після реставрації вже досягнуті. Ймовірно, це станеться весною 2022.


Ми уникаємо процесів контролю фінансових з огляду, що відповідальність за проведення експертизи, здійснення ремонту й формування кошторису покладено на МКІП, у власності якого на даний час перебуває святиня,
– зазначили представники парафії у фейсбуці.

Що відомо про пожежу у костелі святого Миколая

  • Масштабна пожежа в будівлі собору сталася ввечері 3 вересня. Вогонь повністю знищив унікальний орган, який виготовили на замовлення у 1980 році.
  • Після інциденту католики посилили боротьбу за повернення їм будівлі, яку держава прибрала до рук ще за радянські часи. Втім, у Мінкульті, на балансі якого перебував костел, виступили проти ідеї повернення храму.
  • 10 вересня Володимир Зеленський доручив Кабміну негайно відреставрувати костел та пришвидшити реалізацію проєкту, який передбачає передачу церкви католицькій громаді.
  • В уряді після цього заявили, що реставрацію хочуть почати найближчим часом, однак долю будівлі будуть вирішувати у Міністерстві культури.