Мета нібито благородна – допомогти солдатам, які повернулися з війни. Однак, не всі ветерани цю ідею підтримують.
Читайте також: Рада запропонувала Кабміну створити Міністерство у справах ветеранів
Із самісінького центру столиці Бесарабської площі натовп ветеранів перекрив вулицю аби урочисто пройти до парламенту. Вимагають створення міністерства у справах ветеранів.
Хто конкретно відповідальний за ситуацію з ветеранами? Чи є вона задовільною? Ні",
– зазначив голова фракції "БПП" Артур Герасимов.
Напередодні, президентська фракція навіть погрожувала блокувати трибуну, якщо проект не набере необхідну кількість голосів. На думку нардепів, це допоможе тим, хто повернувся з війни. Бо зараз ними опікуються декілька держструктур.
"Кожного року виділяють суми на програми – це реабілітація, це протезування, це психологічна реабілітація, будівництво чи купівля житла. Нинішні програми виконуються близько 50-60%", – прокоментував народний депутат від "Народного фронту" Максим Бурбак.
Ідею з новим відомством запропонувала фракція "БПП". У профільному комітеті її підтримали. От тільки склад комітету, про який раніше майже ніхто не чув, і посіяв зерно сумніву у деяких народних обранців. Очолює його Олександр Третьяков, а його заступник Гліб Загорій. Це ті, що фінансували перебвиборчу кампанію "БПП", намагалися перешкодити проведенню медичної експертизи відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. А ще нардепів пов'язують з фармацевтичною мафією.
"Статус учасника бойових дій там отримало близько 300 тисяч чоловік, реально тих, що воювали, – 10%, ну 20 від сили. Ну 50 тисяч максимум. Якщо для цього треба створити ціле міністерство, порахуймо його бюджет і скільки за цих грошей ветеранам можна купити квартири", – запевнив народний депутат Ігор Лапін.
А доповнює їх екс-регіонал Юрій Бойко.
Виникає запитання – куди підуть гроші, які виділять на роботу міністерства. Проте, постанову депутати таки ухвалили. Документ спрямують у Кабінет міністрів де його найближчим часом повинні розглянути. От тільки чиновники забули спитати тих, для кого ніби-то працюють.
Дмитро Резніченко, доброволець, воював у батальйоні Донбас з початку війни. І сам проходив психологічну реабілітацію. Погоджується - мета справді нібито благородна. Адже після війни багато солдатів не можуть повернутися до мирного життя. І зважується на самогубство. Проте, таких людей не так багато. І їм допомогти можуть і державні та благодійні організації.
Допомогти їм можна, так, як допомагають. У нас є волонтерські центри, які цим займаються, у нас достатньо небайдужих громадян, українці в цьому плані молодці,
– зазначив Дмитро Резніченко.
Тож, щоб по-справжньому допомогти ветеранам, потрібно перш за все надавати якіснішу медичну допомогу.
Як саме нове відомство допоможе ветеранам АТО і тим хто сьогодні прийшов на мітинг під парламент - депутати пояснити не змогли. А під кінець дня з'ясувалося, більшість у натовпі з Росією не воювали.
До слова, переформатування АТО в операцію Об'єднаних сил жодним чином не вплине на ситуацію на Сході України та не поверне окуповані території. Крім того, такий крок може призвести призвести до підвищення кількості обстрілу з боку бойовиків.