"За" документ авторства голови фракції "Об’єднання "Самопоміч" Сергія Гусовського проголосували 97 депутатів.

Проектом рішення пропонується ініціювання припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій Площі ТОВ "Хенсфорд-Україна" та прийняття об’єкту незавершеного будівництва до комунальної власності Києва. Окрім того, у документі йдеться про укладання угоди з Державним підприємством "Центр археології Києва Інституту археології НАН України" про продовження виконання археологічних робіт і проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею.

Голосування за цей проект рішення демонструє справжнє ставлення до нашого міста і його минулого. Якщо в нас є повага до історії, в нас є шанси на світле майбутнє,
– прокоментував документ Сергій Гусовський.

Депутат розповів про те, що до нього надходили пропозиції від Музею історії Києва: науковці та історики подавали конструктивні ідеї щодо організації майбутнього музею і вони, на переконання Сергія Гусовського, будуть враховані в остаточному проекті рішення.

Проект рішення про створення музею на Поштовій отримав підтримку всіх уповноважених на це комісій Київради і за нього повинні були голосувати ще 17 квітня. Та під час розгляду цього питання головуючий раптово перервав розгляд питання через начебто неможливість продовження пленарного засідання. В цей час в кулуарах перебували активісти, які вимагали від депутатів підтримати проект рішення, направлені на збереження історичного Києва. За словами присутніх, окрім представників громади, в кулуарах були помічені провокатори, які загострювали ситуацію. В результаті штовханини були виламані двері до сесійної зали, а саме засідання перервано та перенесено на 19 квітня.

Нагадаємо, починаючи з 2015 року на Поштовій площі, під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Їх доля (як і продовження археологічних робіт) повністю залежила від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ "Хенсфорд-Україна". Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13000 підписів під петицією "Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі". Ідея створення музею також показала високий результат в рамках голосування "Громадського бюджету" – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.