У Київраді не хочуть прощатись з робочими місцями
Секретар Київради Галина Герега заявляє - нинішня Київрада продовжить працювати й після 2 червня.
Ми у відпустку не ідемо, вчора я проводила з депутатським корпусом погоджувальну раду, вони також налаштовані на роботу, тому що місто зупинитися в розвитку не може. Зупинятись не будемо, працювати будемо, - наголосила секретар Київради Галина Герега.
Проти продовження роботи чинної Київради після закінчення терміну повноважень виступають громадські активісти і депутати від опозиції.
Свободівці з помічниками взяли сесійну залу штурмом, аби проконтролювати, щоб в останні дні депутати не протягнули скандальних питань.
Сьогодні Київрада вже існує свої останні дні, з 2 червня Київрада перестає бути легітимним органом і перетворюється просто на узурпаторське збіговисько, на сьогоднішній день вони проводять останню сесію. коли вони сотні земельних і комунальних питань, щоб в останній раз продерибанити землю в стилі Льоні Черновецького, - заявив народний депутат з фракції "Свобода" Андрій Іллєнко.
Депутати Київради від опозиції вирішили - після другого червня не збиратимуться на сесію Київради. Непевно їх підтримують представники Партії регіонів.
“Однозначно дії Київради будуть нелегітимні, це розуміє керівництво міста, і тому на сьогоднішній день все, що можна було понавтикати до порядку денного, то вони все повносили, бо самі розуміють, що засідання далі буде нелегітимне і побоюються, що колись вони будуть оскаржені”, - пояснила голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова.
Міська рада без логіки і підтримки киян
Поки секретар Київради посилається на Верховну Раду, лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевнив - поки не оберуть нову Київраду, чинна має право працювати.
Коли виходять мої колеги по парламенту і говорять, що з 2 числа Київрада буде нелегітимна, то це нісенітниці. У нас держава влаштована так, що перерви між здійсненням функцій влади бути не може. Поки не обирається, до прикладу, новий парламент, то працює попереднє скликання. В цьому полягає безперервність влади, - пояснив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Позиція Партії регіонів і київської влади позбавлена будь-якої логіки - переконаний політолог Тарас Березовець. Мовляв, більша половина депутатів Киїради вже давно втратала підтримку киян.
Ця більшість складається з тих політичних сил, які на сьогоднішній день не мають жодної політичної підтримки. Такі, як блок Леоніда Черновецького, вони вже пішли в минуле, немає ні самого Леоніда Черновецького, навіть блок його, який зберігся, - це виключно анахронізм, тому жодних причин аби київська міська влада продовжувала роботу після 2 червня немає, - вважає політолог Тарас Березовець.
Депутати з Партії регіонів продовжують наполягати на своєму: доки Конституційний Суд не дасть роз'яснень щодо дати виборів - вони не голосуватимуть за відповідну постанову.
Опозиція 3 червня знову збирається пікетувати столичну мерію з вимогою аби депутати припинили роботу. До того часу, поки Конституційний Суд і Верховна Рада не визначаться із датою виборів, пропонують передати повноваження Київради громадським активістам.
Затягування з призначенням дати виборів в Києві, опозиція пов'язує з низьким рейтингом провладного кандидата - очільника КМДА Олександра Попова. Адже вибори мера мають відбутися одночасно із виборами в Київраду. А опозиція досі так і не оприлюднила прізвище єдиного кандидата на посаду міського голови.