Жителі Трипілля страждали від диму та смороду майже добу та ховалися за зачиненими вікнами. Півтора десятка пожежних машин цілодобово намагались загасити вогонь. Пригнали навіть спецтехніку з навколишніх селищ.
Через сильну спеку і вітер вогонь охопив 6 гектарів звалища. Довелось навіть викошувати поля навколо, щоб полум'я не підступило впритул до села. Однак пожежу таки вдалося локалізувати.
Це звалище вже законсервовано три роки, я думаю само воно не загорілось. Це людський фактор,
– заявив голова управління ДСНС Київської області Василь Слободяник.
До версії про підпал схиляється і сільський голова Трипілля. Він розповів, що сміття спалахнуло одразу після обходу охоронцем полігону.
Хоча через їдкий дим дихати доволі важко, рятувальники запевняють – усі показники в нормі і загрози здоров'ю людей немає. Місцеві жителі чиновникам не вірять і скаржаться, що вже багато років страждають від такого сусідства.
Читайте також: Як місцеві жителі отруюють водоносні жили Карпат
Три роки тому жителі Трипілля домоглися, аби несанкціонований полігон нарешті закрили. Та відходи почали звозити в найближчий яр. Такі ж звалища з'являються і в сусідніх селах.
Місцева влада переконує, що на утилізацію непотребу не вистачає грошей, а законодавство не дозволяє офіційно відводити землі під сміттєві полігони.
Нагадаємо, що раніше поблизу Києва на Трипільському звалищі спалахнула пожежа.