3 грудня Юлія із маленькою донькою йшла додому. До неї підійшла жінка ромської зовнішності та попросила показати дорогу до ательє.
Вона почала розповідати про те, що наша зустріч недаремна, що її мені послав Бог. Далі сказала, що вона нібито бачить, що з моїм чоловіком о 18:00 має статися катастрофа,
— пояснила жінка.
Ромка бубоніла якісь молитви, торкалася до Юлі, просила гучно не говорити і головне — нікому нічого не розповідати. Потім до них підійшла ще одна жінка — начебто вдячна клієнтка ворожки. І почала розповідати про своє горе. Через годину після такої словесної атаки Юлія, неначе не при тямі, вже поспішала додому, аби виконати завдання.
Вона сказала потерпілій принести свій натільний одяг, у якому було б загорнено гроші та коштовності. Перед тим Юля мала б прочитати над ним молитву "Отче наш". Далі, за "алгоритмом", ворожка повинна була виголосити над згортком сильну заклинання. Власне, потерпіла так і зробила.
Юля розповіла, що віддала сумку, куди спакувала всі заощадження. А це — понад 14 тисяч доларів. Далі вона чекала, поки ромка здійснить якийсь обряд. Однак ошуканка зникла. Отямившись, жінка зрозуміла, що стала жертвою банальної афери.
Але у поліції доповіли, що Юля така — не перша. За рік лише на Київщині таких випадків було 11. Знайти шахрайок важко, однак цього разу підозрювану таки розшукали. Вона — жителька Волині.
На допити з'являється, підозру поки що ми не оголошували їй. Але на своє виправдання вона розповідає, що дійсно гадала і жінка в якості подяки розрахувалася великими коштами,
— пояснив речник ГУ Національної поліції в Київській області речник ГУ Національної поліції в Київській області.
У справі ромка проходить поки як свідок, адже наразі недостатньо доказів, щоб пред'явити їй підозру. А це все ускладнює розслідування, — каже юрист. Та й узагалі, у таких випадках дуже складно довести розгляд справи до кінця: документів не створюють, усе відбувається лише усно.
Але потерпілі не опускають руки та розшукують свідків та людей, які також у трансі віддали свої гроші цій ворожці ромського походження. Звертатися просять за номером чоловіка Юлії Василя або до правоохоронців.
Підозрювана говорить чистою українською мовою, на вигляд — 45 років. Була одягнена у темнокоричневу шубу, білу шапку. Має середній зріст — приблизно, 1 метр 65 санмтиметрів.
Дивіться також: Неймовірна афера позбавила українського клієнта російського банку декількох тисяч доларів
Психолог Андрій Потавцев пояснив, що ввести у транс можна кожного. Лише 2 відсотки людей стійкі до гіпнозу — і це особи із серйозними психічними розладами.
Та й магії ніякої немає: за руку вони беруть не для того, аби долю передвіщати, а щоб впевнитись, що людина у потрібному їм стані. А саме передбачення долі — зазвичай, загальні фрази, що не містять жодної конкретики.
Зрозуміти, що вас намагаються гіпнотизувати, можна за своїми відчуттями: "ватність" у тілі, несвідоме ковтання, скляний погляд, зниження частоти моргання, занурення "у себе".
Практична порада щодо того, як виходити з трансу: треба усвідомити ці відчуття та ніби скинути їх із себе.
Але найдієвіша порада — взагалі не контактувати із підозрілими особами на вулиці.