Як називалися раніше перейменовані міста? Тест на декомунізацію
Про це "Українській правді" повідомив радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець.
"Київ посідає перше місце в Україні щодо перейменуванню вулиць. У нас за законом про декомунізацію під перейменування підпадало 159 вулиць. Уже перейменовано 146, лишилось лише 13", — сказав він.
За словами Білоцерковця, наразі на відкритий майданчик у Жулянах звезли демонтовані меморіальні дошки та більше 10 пам’ятників. Залишилось демонтувати 5 об’єктів.
У нас з не декомунізованих залишаються такі об’єкти: пам’ятник Чекістам, огорожа на мосту Патона — тут треба передбачити, чим замінити радянські символи, які знімемо, і треба фінансування з бюджету; стінка на станції метро "Театральна", що закрита зараз полотном, там треба замовляти проект демонтажу, а також проект того, що буде встановлено замість; Батьківщина-Мати — тут має бути реакція Мінкультури, бо це є його об’єктом, а місто до цього стосунку не має; пам’ятник Щорсу
— розповів нардеп.
Однак щодо Щорса є певні питання, оскільки в нього суперечлива біографія.
"Але навіть якщо буде рішення його демонтувати, то треба замовляти проект демонтажу, оскільки ці пам’ятники дуже великі. Проект демонтажу передбачає, що буде технічно прораховано, яким чином провести демонтаж, на скільки тонн кран замовити, яким чином демонтувати, щоб не порушувати правил безпеки праці. На це потрібні кошти", — пояснив Білоцерковець.
Також, за словами радника мера, є ще арка Дружби народів.
"І останнє — арка Дружби народів. Хоч вона і не під цей закон підпадає. Якщо буде прийнято рішення про демонтаж, то тут треба буде виділяти кошти на демонтаж з боку Кабміну, бо в міста на це коштів не буде. Це дуже дорогий об’єкт", — підсумував він.
Читайте також: Політолог пояснив, що потрібно для ефективної декомунізації
Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко вже назвав дату, коли знесуть усі пам’ятники, які суперечать закону про декомунізацію.