Увагу до унікальної садиби, яку створили завдяки об'єднанню двох історичних будівель, пригорнув журналіст Дмитро Петров. За його словами, всередині пам'яток архітектури руйнують перекриття.

Дивіться також Київський будинок "Квіти України" внесли до реєстру державних пам’яток

Самі робочі стверджують, що після реалізації проєкту від садиб нічого, окрім фасадів, не залишиться.

Роботами керує архітектор, який руйнував "Квіти України"

руйнування історичної будівлі на Верхньому Валу, 4
Садибу можуть знищити зсередини / Фото Дмитра Петрова

  • Згідно з паспортом робіт, який встановили біля об'єкта, побудовані у 1893 та 1908 роках будівлі "рятують" зусиллями сумнозвісної ТОВ "Майстерня Г. Духовничого".
  • Саме цей архітектор запам'ятався киянам як людина, що розробляла реконструкцію пам'ятки "Квіти України". Тоді забудовник нахабно і незаконно руйнував фасад будівлі.
  • Станом на 21 грудня садибу підтримують металеві скоби, які мають замінити несучі конструкції на момент перебудови.

руйнування історичної будівлі на Верхньому Валу, 4
Фасад будівлі підперли так, щоб він витримав руйнування перекриттів / Фото Дмитра Петрова


Паспорт об’єкту вказує на проведення протиаварійних робіт. Втім, з вулиці чітко чути звуки руйнування перекриттів. Робітники теж кажуть, що від будівель має залишитись тільки фасад,
– написав Петров.

Дивіться відео з місця руйнування історичної садиби у Києві:

У коментарях до допису користувачі затегали депутатів та обурилися діями "реставраторів". Крім того, кияни згадали численні випадки, коли забудовники в такий спосіб руйнували історичні будівлі для подальшого будівництва ЖК або торговельних центрів.

Будівлі, які не можна врятувати

Згідно з офіційними даними, у Києві існують 1500 історичних та культурних пам'яток, які мають бути захищені законом. Втім, за останні 3 роки представники міністерства культури систематично не включають об'єкти до держреєстру. Крім того, величезна кількість пам'яток перебувають у приватній власності. Реставрацію їх ніхто не проводить, оскільки фактично забудовники зацікавлені у земельних ділянках у центрі Києва.

Відреставрувати об'єкти культурної спадщини за власний кошт Київ не може, оскільки для цього відсутня юридична можливість.