16 січня вчитель фізкультури ліцею №157 Ігор Матвієнко вів 4-А клас на урок. Один з учнів, Роман, не слухався, кидав м'ячем і на численні зауваження педагога не реагував. Тоді викладач схопив його за плечі й крикнув, аби той вгамувався – хлопчик розплакався і втік.
Читайте також: Обіцяв відрізати руку: працівники київської школи, де жорстоко побили вчителя, скликають мітинг
Після уроків до школи приїхав батько Романа. Камери спостереження зафіксували – він приніс із собою в пакеті пилу. У дворі школи на очах у дітей кинув фізкультурника на землю й почав щосили гамселити.
Вчитель фізкультури школи №210 В'ячеслав Дяченко розповів, що батько не зупинився і казав: "Давай сюди руку, я тобі зараз буду її відрізати за те, що ти нею мого Ромчика чіпав".
Кадри із камер відеоспостережень
У мами Романа ж версія інциденту протилежна. За її словами, вчитель фізкультури душив її сина й це все – у день народження хлопця. Жінка додала, що дитині довелося викликати швидку, а бійку на вулиці першим почав теж Матвієнко.
Сам вчитель зараз у важкому стані в лікарні зі струсом мозку та розривом легені, йому зробили кілька операцій. Сам просить його поки не турбувати. У ліцеї чоловік викладає уже 20 років. Має чорний пояс з тхеквондо, його люблять і колеги, і учні.
Вчитель фізкультури ліцею №157 Ігор Матвієнко
Нападник наступного дня сам прийшов до поліції з адвокатом, там йому оголосили підозру й затримали, а суд відправив під нічний домашній арешт. За побиття йому загрожує до восьми років за ґратами. Генпрокурор Юрій Луценко у Фейсбуці пообіцяв, справу скерує до суду.
Учителі столичного ліцею № 157 вирішили не мовчати й вишли на протест: бояться за своє життя і здоров'я. 23 січня під рясним снігом на подвір'ї навчального закладу зібралися вчителі з усіх шкіл району.
Протест під столичним ліцеєм № 157
У руках в них – кольорові папірці з хештегом #ЗахистімоВчителів. Їх підтримали й батьки дітей та самі учні – усі проти насилля над вчителями.
Якщо кожен батько матиме таке право, як наші вчителі будуть ставитися до наших дітей? Вони прийдуть, просто просидять, боятимуться зробити зауваження, боятимуться поставити адекватну оцінку,
– пояснила Наталія Корсунь, мати учня 5-А класу ліцею №157.
Столичний департамент освіти відрядив до школи психологів, та вчителі впевнені, що проблему булінгу на рівні навчального закладу не вирішити.
Днями запрацював закон про протидію булінгу. У Міносвіти запевнили, що він уже враховує випадки цькування вчителів. Найжорсткіше покарання за це – 1700 гривень штрафу й 60 годин виправних робіт. Проте нові пропозиції педагогів у міністерстві теж готові розглянути.
Батьки часто перекладають відповідальність за виховання дітей на вчителів, тож педагоги радять: перш, ніж скаржитися на школу, подбати про стиль виховання у родині.
Нагадаємо, у жовтні 2018 року в Одесі троє невідомих зіштовхнули 64-річного вчителя фізики з велосипеда та відібрали транспортний засіб.