Про це розповів юрист Олександр Ткачук, який представляє інтереси ПАТ "Укрсоцбанк" у суперечці з ТОВ "Проект-А", а також у ряді інших судових процесів, пов'язаних з неповерненням групою компаній "ІСА ПраймДевелопментс" $200 млн кредиту цьому банку. Про це пише РБК-Україна.
За словами юриста, протягом декількох останніх тижнів у Господарський суд Києва надійшли кілька позовів про перегляд справ за нововиявленими обставинами.
Всі три справи стосуються історії навколо спору "Укрсоцбанку" з партнерами "ІСА" — ТОВ "Проект А", ПАТ "Фінексбанк" щодо прав власності на заставні об'єкти на Амосова, 12, а також дійсності іпотечного договору. Позови подані у зв'язку з "нововиявленими обставинами". Нібито експертиза виявила, що один і той же будинок, який передавався в іпотеку банку, зник і на його місці зараз новий, який не має відношення до іпотеки. Це при тому, що рішення в цих справах набули чинності ще в 2012 році,
— зазначив Ткачук.
При взятті всіх трьох позовів на розгляд, юристам банку вдалося зафіксувати використання позивачем і суддями схеми "вертоліт".
"Заявник (ВАТ "Фінексбанк") 7 разів подавав заяву з копіями документів, їх суд повертав. Поки дочекалися, що справу розглядатиме суддя Сергій Ковтун, який вже розглядає одну справу в рамках цього процесу. Буквально кілька тижнів тому він заблокував на рахунках "Укрсоцбанку" 18 млн грн нібито через те, що банк ось-ось може збанкрутувати. Банк з іноземними інвестиціями, який лише цього року одержав у капітал додатково 500 млн євро. Зараз це блокування розглядається в апеляції", — розповів юрист.
За його словами, ще дві справи аналогічного напрямку (перегляд справи про визнання недійсним договору іпотеки між ВАТ "Фінексбанк" і ТОВ "Проект-А" і повторний перегляд справи про визнання прав "Укрсоцбанку" на іпотечне майно) дісталися суддям Миколі Якименко ("вертоліт" на 3 подачі) і Олександру Мандриченко ("вертоліт" на 7 подач). Перші розгляду справ призначено на 15 і 22 вересня.
Тут є відразу кілька важливих нюансів. Суддя Мандриченко взагалі не повинен був приймати до розгляду заяву ТОВ "Проект" через перебування матеріалів справи в апеляційному суді. Однак він не просто прийняв їх без матеріалів, але й призначив до розгляду. Крім того, щонайменше двоє з цих суддів — Мандриченко і Ковтун — мали відношення до скандальної справи про відчуження резиденції Межигір'я. Крім того, в рамках цієї справи з ними працював і Любомир Головатюк — теж суддя Господарського суду Києва, і як пишуть у ЗМІ — друг того ж Ковтуна,
— говорить Ткачук.
Нагадаємо, раніше "Укрсоцбанк" вже робив офіційні заяви про неправомірність дій судді Ковтуна, а також подавав до Генеральної прокуратури та Вищої кваліфкомісії суддів скарги на дії Ковтуна. За інформацією ЗМІ, до підтримки "Проекту А" в цьому процесі можуть мати відношення окремі народні депутати.