Головний приз - можливість оформити будинок у центрі столиці, який і стане візитівкою переможців.
“Коли потрапляєш в промисловий район, коли в спальний район, дивишся на ті стіни і настрій взагалі не покращується. А ці хлопці при підтримці, при правильній системі можуть прикрасити промислові та спальні райони”, - каже координатор проекту Валентин Ільчук.
Вуличні таланти хочуть донести до суспільства, що графіті - це не вандалізм, а мистецтво. Його потрібно лише правильно застосовувати і створити умови для творчості.
“Для цього потрібно проводити якомога більше заходів, щоб люди зрозуміли що це гарно, це по-перше. А по-друге потрібно щоби якомога більше місць було для малювання і підтримка влади”, - каже художник графіті Славік.
Для учасника конкурсу Микити графіті - це просто хобі. За професією він архітектор. Каже - цим видом мистецтва може займатися будь-хто і не обов'язково вміти професійно малювати.
“Друзі спершу допомагали, ну а потім сам, почав дивитися відео або журнали. Тільки обов’язково потрібно робити в своєму стилі, не повторювати”, - каже художник графіті Микита.
Плагіат засуджують і члени журі конкурсу, до складу яких входять графітчики та професійні художники. Мовляв, перемальовувати не можна в жодному разі. Головне - політ фантазії.
“Перший критерій за яким ми оцінюємо – це ідея, це головне. Потім йде техніка виконання, а потім вже композиція, підбірка кольорів”, - каже член журі Олексій.
Слід зазначити, що у Києві вперше зібралися представники різних субкультур у такому масштабі. Окрім майстрів графіті на конкурс прийшли ді-джеї, репери та скейтери.