Про це розповіла учасниця акції, виконавча директорка правозахисної організації Amnesty International Оксана Покальчук, повідомляє "Громадське".
24 канал повідомляв, що 18 листопада в Києві невідомі протестують проти всиновлення трансгендерів в Україні. Мітингувальники тримають у руках українські прапори, на яких зображений портрет Ісуса, та прапори з написами "Всі разом за сім'ю".
Читайте також: У скількох країнах світу страчують членів ЛГБТ-спільноти: шокуюча інфографіка
Я особисто йшла та бачила, як за мною рухалися вже відомі мені люди з радикальних угруповань, які і раніше зривали такі заходи. Біля метро противники маршу почали кидати дуже багато димових шашок, а поліція була бездіяльною,
– розповіла правозахисниця.
Противники маршу кидали димові шашки//Фото: РБК-Україна
За її словами, учасники мирного маршу простояли біля станції метро "Університетська" не більше ніж 10 хвилин, після чого поліція силою почала відтісняти їх у метро та на платформу. Цим самим правоохоронці заблокували мітингувальників усередині та перекрили вхід у підземку.
Організаторка маршу Інна Ірискіна повідомила, що поліція порадила учасникам маршу піти в метро через небезпеку.
Мене особисто притискали сильно до входу. Радикали агресивно вимагали пустити їх усередину, частина з них прорвалась, інших поліція відтіснила,
– розповіла Покальчук та додала, що не знає, чи є серед учасників протесту постраждалі.
За інформацією видання, двом учасницям акції розпилили в обличчя перцевий газ. Їх забрала до лікарні "швидка".
Постраждала від перцевого газу дівчина//Фото: РБК-Україна
Речниця поліції Києва Оксана Блищик сказала, що поліція запобігала правопорушенням на марші, проте "інформацію про силові дії проти учасників перевірятимуть". Також поліція перевірить інформацію про затриманих або постраждалих.
У Києві зірвали акцію на підтримку трансгендерів: дивіться відео
Хто такі трансгендери? Це особи, що відчувають невідповідність між своєю анатомічною і психічною статтю (гендерною ідентичністю).Трансгендери не просто бажають бути представниками протилежної статі, вони саме так почуваються. Трансгендерність – це не психічне захворювання, вона була перенесена з психічних розладів до "інших спечифічних станів, що характеризують сексуальне здоров'я (HA8Y)".