Учасники маршу вирушили від Кабміну урядовим кварталом до Верховної Ради.
Читайте також: Медичний канабіс і не тільки: чому українцям варто змінити ставлення до конопель
"Питання, яке нас хвилює – врегулювання медичного канабісу законом. Це вирішується у Верховній Раді. Ми вимагаємо невідкладного внесення законопроєкту до ВР. Ми говоримо про перекваліфікацію канабісу і його діючої речовини з забороненої на такий статус, де контрольований державою обмежений обіг можливий для медичних пацієнтів, для застосування в медицині та науці", – сказав один з організаторів акції.
Ми не говоримо про вільний продаж канабісу, про його виключення з переліку (наркотичних речовин). Це важливо розуміти,
– наголосив він.
На сьогодні в Україні є близько 2 мільйонів хворих, яким би міг допомогти медичний канабіс.
"Конопляний марш свободи" в Києві / Фото Андрія Костюка (24 канал)
Яка користь медичного канабісу для здоров’я? Він здатний полегшити хронічний біль, симптоми розсіяного склерозу, нудоту і блювоту при хіміотерапії, епілепсію і синдром роздратованого кишківника. Ще марихуана знімає судоми при синдромі Паркінсона.
Дивіться відео з "Конопляного маршу свободи" в Києві:
Що про медичний канабіс думає Зеленський?
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що декриміналізація канабісу зараз не на часі і не в пріоритеті. За його словами, Україну не варто порівнювати з Канадою чи іншими країнами, адже в країні і без того існує безліч проблем та суспільство може бути не готовим до таких змін.
Зараз не йдеться про легалізацію канабісу, але я знаю, що дуже багато людей хочуть займатись цим бізнесом в Україні,
– заявив Зеленський.
Читайте також: Після "хімії" викручує так, що хочеться вити воєм, – Соколова про важливість медичного канабісу
Учасники "Конопляного маршу свободи" процитували ці слова Зеленського і почали вигукувати: "Давай, на часі. Не колись, а зараз!" Вони також закликали голову держави і народних депутатів невідкладно зареєструвати законопроєкт, який би врегулював питання доступу до медичного канабісу.
Зауважимо, що в березні 2019 року був розроблений законопроєкт про використання марихуани з медичною метою. 15 травня комітет парламенту з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав законопроєкт №10313 щодо забезпечення фундаментального права особи на життя. Однак документ не був винесений не розгляд парламенту.
Дивіться відео: що відбувається у Києві