Перед початком засідання невеликий мітинг. Підсудних Ігоря Гуменюка, який, за версією слідства, кинув гранату, та Сергія Крайняка, який нібито йому допомагав, прийшли підтримати друзі та родичі. Батько Гуменюка каже – за рік бачив сина хіба на судах.
Прийшов і Денис Щетинін – один із поранених тоді нацгвардійців. Він знав загиблих хлопців. Сьогодні у суд прийшов з власної ініціативи.
Головний підозрюваний Ігор Гуменюк своєї вини не визнає. Каже, міліція вибивала з нього зізнання. Докази сфальшували.
Оперативні працівники мене заламують, вивозять у Голосіївський райвідділ, і, о диво!, у моєму рюкзаку знаходиться граната і чека від попередньої,
– розповідає Ігор Гуменюк.
Його затримали невдовзі після теракту – просто у метро. А потім МВС оприлюднило відео з камер спостереження, на якому людина, схожа на нього, кидає гранату.
Особа № 2, за версією слідства, – Сергій Каленяк – його прикриває. У прокуратурі переконують – це не просто схожі люди. За їх словами, дослідження експертів-портретників вказало на те, що саме ці люди були на відео
Сьогоднішнє засідання тривало не довго. Адвокати підозрюваних просили про відвід суддів. Мовляв, двоє із них родом із Донеччини. А головуючий суддя до серпня 2014 року працювала в суді одного з окупованих міст.
Самовідводу не роблять. Активісти хочуть таки домогтися цього силою. Тож судді виходять із зали. А частина групи підтримки йде у приймальню до заступника голови суду. З тим же проханням – про відвід.
У той час підозрюваних забирають із зали. Це ще більше збурює присутніх. У хід йдуть навіть меблі.
Далі засідання відбувалось у закритому режимі. Підозрюваним продовжили запобіжних захід на два місяці.
Нагадаємо, 31 серпня 2015 року мирний мітинг проти закону про децентралізацію переріс у штовханину. А потім хтось кинув за спини військовим бойову гранату, внаслідок якої загинуло четверо бійців Нацгвардії, більше сотні зазнали поранень.