Їх шукають військові, спецслужби, волонтери і Червоних хрест. Проте лише одиницям вдається дізнатися про долю своїх близьких.

Брат Ярини – доброволець полку "Азов" – два роки тому потрапив у полон. Піврічні переговори завершилися нічим, сепаратисти категорично відмовилися його міняти. Після цього півтора роки від нього не надходило жодних звісток.

Таких самий результат у родин 19 зниклих безвісти бійців батальйону "Айдар".

Ще ніхто нікого не знайшов, і не знаємо де вони є. Найбільше зникло у 2014 році, коли були активні бойові дії,
– розповів екс-командир батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт.

У списках зниклих безвісти на Донбасі перебуває близько 500 осіб. І половина з них – це цивільні особи, розповідає Ірина Геращенко. Буквально на пальцях можна порахувати тих, кого вдалося знайти.

Червоний хрест, який приїхав сьогодні в Україну з черговою місією, влаштував фотовиставку 18 родин зниклих безвісти. Але навмисно сторону конфлікту не розголошував. Лише деполітизувавши процес пошуку можна досягти успіху, впевнені вони.

Червоний хрест має намір розширити свої пошуки зниклих з обох сторін конфлікту. Власне сьогодні починаються переговори щодо цього. А українська сторона обіцяє родичам удосконалити законодавство. Аби надавати родинам відповідний статус, а пошуковим організаціям – акредитації.

Читайте також: Руслан "Руха": історія бійця, який так і не повернувся з Іловайська