Про це він заявив, виступаючи на засіданні робочої групи з питань вдосконалення виборчого законодавства. Міністр переконаний, що перехід на неї слід розпочати вже зараз.

"Роботу над проектом закону, який буде базуватись на змішаній виборчій системі. З тим, щоб громадяни України обирали як політичні сили, так і тих конкретних представників своїх, яким вони будуть делегувати права і будуть їх знати по імені і в обличчя", - каже міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Коментуючи хід попередньої виборчої кампанії Лавринович заявив, що відмова у реєстрації блокам політичних партій є "об'єктивно необхідною". Мовляв, наявність такого суб'єкту виборчого процесу дозволяла уникати політичної відповідальності. Натомість, заступник голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський основну небезпеку вбачає в іншому.

"Для мене питання не принципове у виборчій системі. Я вважаю, що значно більше доріг до пекла закладено в процедурній частині виборчого законодавства", - каже народний депутат НУ-НС Юрій Ключковський.

Водночас, віце-спікер Микола Томенко заявив, що у разі введення змішаної системи виборів опозиційним силам доведеться домовлятися. Апробація цієї системи на місцевих виборах продемонструвала, що парламентська меншість не зуміла вийти на погоджений список людей у мажоритарних округах - у деяких на місце претендували по 20 кандидатів. Таким чином, представник влади вигравав, набираючи всього 10-15% голосів, - зауважив Томенко. Тому, на його думку, всі партії, які позиціонують себе як опозиція, повинні скласти список з 225 найсильніших кандидатів, які зможуть конкурувати з владою в мажоритарних округах.