Ядро цієї групи складають представники української асоціації власників зброї, свій законопроект "про цивільну зброю та боєприпаси" вони створювали давно - з 2008 року. Проте особливої актуальності він набрав після початку бойових дій на сході України.

Величезна кількість нелегальної зброї, яка там з'явилася, вже почала поширюватися по Україні. Про це говорять як громадські діячі, так і представники МВС. З цим озброєнням уже грабують і вбивають людей на вулицях українських міст і сіл, далеко поза межами зони АТО.

Носити зброю дозволять лише несудимим та психічно здоровим

За законопроектом українцям має бути спрощений доступ до короткоствольної вогнепальної зброї - тобто пістолетів та револьверів. Громадянам нашої держави дозволять їх приховане носіння, проте кожен "ствол" буде занесений до єдиного реєстру, де буде зазначено його хазяїна. Звісно, це новація буде доступна лише для не судимих і тих, хто пройде психіатричну експертизу. Автори документа стверджують, що пістолет - зброя лише оборонна.

В законопроекті дозволено вільне приховане носіння короткоствольної вогнепальної зброї - пістолетів і револьверів. В законопроекті передбачена відповідальність за безпідставну демонстрацію зброї. Законопроект міняє підхід до питання самооборони. Ліквідація такого недолугого феномену, як перевищення меж необхідної самооборони, - розповів розробник законопроекту "Про цивільну зброю та боєприпаси" Владислав Збаранський.

У небезпечну ситуацію на вулиці може потрапити будь-хто. Боксер Денис Берінчик, призер Олимпіади і чемпіонату світу, дбає про безпеку людей у своєму районі. Він учасник самооборони Дарницького району Києва. Говорить, що втихомирювати доводиться різних хуліганів, часто озброєних і спортивно підготовлених. Денис зізнається, що поки не зустрів свого тренера, який пояснив йому, що отримані спортивні навички треба використовувати для добрих справ, він і сам був далеко не янголом.

Головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва підготовлений до сутички на вулиці з будь-яким опонентом. Проте, проти вогнепальної зброї у руках бандита, навіть у нього може не залишитися аргументів. Він вважає, що українцям врешті-решт мають дозволити носити з собою легальну зброю для захисту.

За півроку в обіг потрапило 500 тис одиниць нелегальної зброї

Голова української асоціації власників зброї Георгій Учайкін, стверджує, що за останні 6-8 місяців у нашій країні в нелегальний обіг потрапило близько 500 тисяч одиниць нелегальної зброї.

В Естонії та Молдові дозволено носіння вогнепальної зброї

У разі ухвалення законопроекту, Україна стане вже не першою країною на пострадянському просторі, де буде дозволене не лише зберігання вогнепальної зброї, а й її носіння. Після досягнення 21 року це дозволяють в Естонії. Проте, там ліцензію можуть тимчасово припинити, якщо людину зупинять напідпитку за кермом, навіть якщо зброї при ньому немає. А от у Молдові це дозволили після придністровського конфлікту. І це дало свої позитивні результати.

У світі зберігання та носіння вогнепальної зброї дозволено більше ніж у 20 країнах. Серед них Сполученні Штати. Там озброєні громадяни щорічно своїми діями запобігають більше ніж мільйону різних правопорушень, допомагаючи таким чином правоохоронній системі боротися зі злочинцями.