Зі жонглерськими кулями не розлучається вже більше 35 років, з моменту, коли в рідних Прилуках батьки привели в цирковий гурток. У 13 років Віктор Кіктєв уже мав власні номери, далі – виступи у Парижі, Німеччині та перші гастролі у Штатах.
У 90-х роках українцям було не до походів у цирк, тож жонглер вирішує емігрувати у країну можливостей. Ні грошей, ні зв'язків не було, залишалось покладатися лише на випадок. І він з'явився. Під час виступу у Нью-Йорку їхнє шоу відвідав скандальний мільярдер Дональд Трамп. Вражений багатій прийшов за лаштунки особисто подякувати артистам.
Тиснучи руки, щедро заявив, якщо комусь потрібна буде допомога, то нехай звертаються до його секретаря. Це був шанс на мільйон і Віктор не хотів його втрачати: без зайвої скромності попросив допомогти з документами на проживання. За два місяці українець був володарем Зеленої карти.
Читайте також: Українець, що врятував життя Уінстону Черчилю
На молодого артиста звертає увагу Cirque du Soleil і пропонує контракт. В одну мить гастрольний графік наповнився десятком країн. Далі виступ українця підгледіла Барбара Стрейзанд і в той же вечір запросила Віктора прикрасити цирковими трюками її шоу. Виявилося, в дитинстві жонглювання було її хобі.
Досягнувши піку кар'єри, Віктор відчув, що настав і його час віддячити світу – жонглер відкрив благодійний фонд. Уже декілька років їздить світом, допомагаючи дітям із бідних країн опанувати циркове мистецтво. Для цього дарує весь необхідний реманент і проводить майстер-класи.
Нехай вони не стануть професійними жонглерами, але відчути себе артистами точно зможуть. Свої кулі використовує і в спеціальній терапії для сліпих або ж неповносправних дітей. А ще навідується з тренінгами в маленькі циркові школи по всьому світу. Позаду Кенія, Японія, країни Латинської Америки.
А потім був Євромайдан. Події, що сколихнули світ і змусили пригадати власне коріння. Розфарбувавши свій Порше в жовто-блакитні кольори – Віктор проїхав 6 тисяч кілометрів, аби зібрати для сімей Небесної сотні та нашої армії як фінансову підтримку, так і моральну. Просто посеред вулиці й на телебаченні розповідав про події в Україні.
Під'їхавши до Нью -Йорка, перелічив зібрані купюри – вийшло 60 тисяч. А разом з ними і принципова заява, що на гастролі до агресора не поїде.
Навіть у 46 його графік і далі розписаний на рік уперед. Попри титули й нагороди, не дозволяє собі розслаблятися – потрібні нові трюки й нові номери. Бо кращий рух – це рух уперед.